Totˇ otázka - víte - nevíte???

 Dostal jsem poštou parte, zprvu jsem se zalekl, že někdo z mých příbuzných zemřel, čtu ale dál ........ Zemřela, jak chápu, celá naše vesnice - vesnice s dobrou adresou, tedy naše Čeladná -  patřila mezi perlu všech perel, perlu Beskyd.

Šel jsem tedy se pomodlit, v tichosti absolvoval obřad, kterého se nikdo - kromě mne nezúčastnil, byl jsem šťasten, že opravdu nikdo nepřišel, modlil jsem se s pokorou  a v tichosti za všechny, kteří se podíleli na tom, co jsem přečetl na tom parte.

Nepotřeboval jsem ani místního kněze, ani žádné předotčenáše, ani vlastně nic. Zůstal jsem sám, měl dost času na to, abych přemýšlel.

A co na to náš pán starosta? Staví si ve svém rodném kraji svoji další vilu, ve které zřejmě chce prožít zbytek života a co náš exekutor, ten se přemísťuje - směr Praha, no přece - co by zde dělala jeho žena, vždyť je tu přece nuda, tady pšenka nekvete....

Oni ale mají kam zakotvit, co ale naši zastupitelé, ti, kteří jsou na parte podepsaní, kam zakotví ?????

Tyto zastupitelé potkávám, chodí se sklopenou hlavou , zřejmě nemají kam utéct, jejich fin. situace jím to nedovolí. Zvládnou to psychicky tito  kývači, kterým osud Čeladné je lhostejný ...nebo snad ne???? Oni ale nedovedou sami rozhodnout. Snad rozhodnou, ale to už bude pozdě.