Podvodné weby !!!!

 

 

Zde Česká obchodní inspekce uvádí informace o internetových stránkách, které považuje za rizikové především z důvodu nedodržování některých zákonných povinností a obtížné vymahatelnosti spotřebitelských práv. Tyto obchody mají často neznámé provozovatele, nebo jejich provozovatelé sídlí ve státech mimo EU. Nejedná se však o výčet všech existujících rizikových stránek. Doporučujeme spotřebitelům, aby nákup na e-shopu, který neznají, vždy dobře zvážili.

Zde je přehled dosud známých rizikových e-shopů z pohledu ČOI:

Hledat:
 


101offers.eu/products/zc/24/fusion_fuelsaver/1/index.html

Na webu je nabízen údajně „zázračný“ přístroj na úsporu paliva a efektivnost motoru. Na stránkách je postupně odečítán počet kusů s cílem vytvořit nátlak na spotřebitele k rychlému nákupu. Ani není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Na stránkách je pouze kontaktní formulář a telefonní číslo, které je u mnoha dalších rizikových webů. Fotky údajně spokojených uživatelů jsou použity i na jiných podobných webech, avšak jsou u nich jiná jména osob. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(17. 01. 2019)

———————————


veronikafenclova.cz

Na webu je nabízeno především oblečení. Po zaplacení a po delší době místo svetru bezcenný balíček z Číny. Na výzvy k uplatnění nároku na vrácení do 14 dnů bez udání důvodu nikdo nereaguje. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(16. 01. 2019)

———————————


rktv.cz

Na webu je nabízena především obuv. Podle spotřebitelských informací po zaplacení kartou je stržena mnohem vyšší částka, než je uvedeno u zboží. Po zaplacení a po delší době místo dražších značkových bot dorazil bezcenný balíček z Číny. Na výzvy k uplatnění nároku na vrácení do 14 dnů bez udání důvodu nikdo nereaguje. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(15. 01. 2019)

———————————


klumparzdenek.cz

Na webu je nabízena především obuv. Podle spotřebitelských informací po zaplacení kartou je stržena mnohem vyšší částka, než je uvedeno u zboží. Po zaplacení a po delší době místo dražších značkových bot dorazil bezcenný balíček z Číny. Na výzvy k uplatnění nároku na vrácení do 14 dnů bez udání důvodu nikdo nereaguje. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(14. 01. 2019)

———————————


thekey-tolife.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, slibují přípravek na rychlé zhubnutí. Obchodní podmínky v češtině zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. Nabízený přípravek je zcela neznámý. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(13. 01. 2019)

———————————


dedolej.cz

Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Podle spotřebitelských informací po zaplacení za zboží nikdo nereaguje, zboží nepřichází. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(12. 01. 2019)

———————————


omegashark.com/cz_official_a2/m/

Webové stránky slibují naprosto neznámý přípravek proti bolesti. Na stránky jsou spotřebitelé odkazováni ve spamech, které chodí do elektronické pošty. Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Podle informací od spotřebitele uplatnit právo na vrácení zboží není umožněno. Web je anonymní, výrobek zcela neznámý a mohl by mít i negativní vliv na lidské zdraví. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(11. 01. 2019)

.....................................................................................................................................................................

E - shop  AZMINA   ŽILINA  ZADUBNIE 81  Nabízi povlečení  po zaslání peněz už  nekomunikuje !!!

PODVODNÍCI !

......................................................................................................................................................................


lacuketa.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Na webu je nabízena obuv. Podle informací od spotřebitele byla vyžadována platba předem kartou. Poté však z účtu odešlo o 150 Kč více, než byla uvedená cena zboží. Podle spotřebitelských informací po zaplacení za zboží nikdo nereaguje, zboží nepřichází. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(10. 01. 2019)

———————————


malpro-pawbol.cz

Tento e-shop nabízí především obuv a brýle. Chybí jakékoli informace o prodávajícím, také obchodní podmínky. Dle zkušeností spotřebitelů, kteří se obracejí na Českou obchodní inspekci, e-shop po objednávce sice zboží doručí z Číny a úplně jiné, než jaké si spotřebitel objedná. Na následné uplatnění zákonné možnosti vrácení zboží do 14 dnů bez udání důvodu prodejce nereaguje. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(09. 01. 2019)

———————————


cz.feizer.com

Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(08. 01. 2019)

———————————


amkrsvsetin.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(07. 01. 2019)

———————————


omegasharkofficial.com/CZ_official-3c/index.php

Webové stránky slibují naprosto neznámý přípravek na klouby. Na stránky jsou spotřebitelé odkazováni ve spamech, které chodí do elektronické pošty. Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Web je anonymní, výrobek zcela neznámý a mohl by mít i negativní vliv na lidské zdraví. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(06. 01. 2019)

———————————


marousova-kurzy.cz

Název domény neodpovídá nabízenému zboží, tím nejsou žádné kurzy, ale především obuv. Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(05. 01. 2019)

———————————


volanizakacku.cz

Název domény neodpovídá nabízenému zboží, tím je především obuv. Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(04. 01. 2019)

———————————


schotz.cz

Jedná se o e-shop s oblečením, jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(03. 01. 2019)

———————————


cs.antiagingtipsweb.eu

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné. Na stránkách je pak nabízen pochybný výrobek na zlepšení sluchu. Prof. Jaromir Kosinský (odborník pro molekulární biologii), který výrobek prezentuje, neexistuje. Tento domnělý vědec nemá záznam v žádné seriózní instituci: na univerzitě, v nemocnici, ve specializovaném ústavu apod. Lékaři před tímto výrobkem spotřebitele varují. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(02. 01. 2019)

———————————


allsearchreward.com

Stránka funguje jen v případě, kdy se Vám otevře sama například přes proklik při kliknutí na spam. Stránka vzbuzuje dojem, že jste byli miliardovým uživatelem Google, který použil vyhledávač, avšak jedná se o podvod. Zřejmě bude smyslem stránky sbírat Vaše osobní údaje. Stránky jsou také v češtině. V zahraničí tímto způsobem lákají data důvěřivých uživatelů již několik měsíců, viz https://www.spam-info.de/9353/die-milliardste-google-suche-achtung-datensammler/ a proto Česká obchodní inspekce před tímto webem varuje. Důrazně doporučuje formulář k údajné výhře nevyplňovat, stránky nepatří společnosti Google.

(01. 01. 2019)

———————————


machackova-terapie.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Nastránkách je nabídka bot výrazně pod cenou. Za zboží lze platit výhradně předem kartou. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(31. 12. 2018)

———————————


esterajohana.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Nastránkách je nabídka bot výrazně pod cenou. Za zboží lze platit výhradně předem kartou. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(30. 12. 2018)

———————————


casopisbohyne.cz

Název domény neodpovídá nabízenému zboží, tím je především oblečení a obuv. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(29. 12. 2018)

———————————


malapostovnikancelar.cz

Název domény neodpovídá nabízenému zboží, tím je především oblečení a obuv. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(28. 12. 2018)

———————————


tip-profit.cz

Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(27. 12. 2018)

———————————


motopenzion.cz

Název domény neodpovídá nabízenému zboží. Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Za zboží lze platit výhradně předem kartou. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(26. 12. 2018)

———————————


flipitreality.cz

Podle spotřebitelských informací po objednání a zaplacení za čas nedorazí objednaná značková obuv, dodáno je zboží výrazně nižší kvality (obyčejné boty do vody za pár korun). Na stránkách nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, chybí obchodní podmínky, na umožnění vrácení zboží a reklamace nikdo nereaguje. Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI web jako rizikový.

(25. 12. 2018)

———————————


tamtamyops.cz

Na Českou obchdní inspekci se obrátil bývalý majitel domény, který se cítí stránkami poškozován. Stránky neprodloužil, zaplatil si je anonymní subjekt, který nabízí především oblečení a obuv. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(24. 12. 2018)

———————————


sarkazadakova.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Na stránkách je nabízeno především oblečení a obuv. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(23. 12. 2018)

———————————


klemposerv.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Nastránkách je nabídka bot výrazně pod cenou. Za zboží lze platit výhradně předem kartou. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(22. 12. 2018)

———————————


baltom.cz

Podle spotřebitelských informací po objednání a zaplacení za čas nedorazí objednaná značková obuv, dodáno je zboží výrazně nižší kvality, patrně padělky. Na stránkách nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, chybí obchodní podmínky, na reklamace nikdo nereaguje. Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI web jako rizikový.

(21. 12. 2018)

———————————


brandcode.cz

Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(20. 12. 2018)

———————————


cz.theelmacholb.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji přes reklamu, slibují neznámý přípravek na rychlou erekci. Informace na stránkách jsou nedostatečné. Jako provozovatel je uvedena údajně firma z Panamy, která figuruje u mnoha jiných rizikových e-shopů. Na stránkách odbíhá odpočítávání kusů, které zbývají, aby spotřebitel byl tlačen k rozhodnutí a neměl čas o nákupu přemýšlet. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(19. 12. 2018)

———————————


drevovranovice.cz

Název domény neodpovídá nabízenému zboží, tím je především oblečení a obuv. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(18. 12. 2018)

———————————


milovnikpribehu.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Podle spotřebitelských informací i zde je platba možná jen pomocí platební karty, údaje jsou poptány na vlastním formuláři (není použita žádná důvěryhodná platební brána). Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(17. 12. 2018)

———————————


restaurantkorenec.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Na webu je nabídka zboží (obuv a oblečení), které nemohou mít skladem, protože se jedná o výrobky značky, která je prodává výhradně na svých webových stránkách. Podle spotřebitelských informací platba je možná jen pomocí platební karty, údaje jsou poptány na vlastním formuláři (není použita žádná důvěryhodná platební brána). Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(16. 12. 2018)

———————————


horokolo.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Na webu je nabídka obuvi. Podle spotřebitelských informací před zaplacením za zboží je spotřebitel přesměrován na podivnou stránku vyžadující údaje o platební kartě. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(15. 12. 2018)

———————————


cukrarnalaskonka.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu je nabízena obuv a oblečení. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(14. 12. 2018)

———————————


satinefashion.cz

Podle informací od spotřebitele si web strhl z karty více peněz, než bylo uvedeno. Místo objednaného kvalitního zboží přišel jen hadr, dle spotřebitele. Balíček dorazil z Číny, není možné nikoho kontaktovat. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(13. 12. 2018)

———————————


cz.theenergysaverboxlb.com

Na těchto stránkách je nabízen prodej zařízení na šetření spotřeby elektrické energie. Toto zařízení však energii nemůže ušetřit, ale naopak ji spotřebovává. Může se navíc jednat o nebezpečný výrobek. V roce 2012 byl do systému RAPEX nahlášen velmi podobný výrobek Power Factor Saver, výrobek představoval nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože napětí na kolících po odpojení výrobku ze zásuvky bylo příliš vysoké. Internetové stránky jsou provozovány zahraničními osobami, které figurují u jiných rizikových webů, sídlo uvádějí v Panamě.

(12. 12. 2018)

———————————


securesmrt-dt.com

Internetové stránky údajné seznamky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, nabízejí mužům hezké slečny, fotky jsou však staženy z fotobank, po zaplacení jste přesměrování na další podobné stránky vyžadující peníze. S ohledem na zcela chybějící informace na webu nejen o provozovateli webu, dále neinformování o právech pro spotřebitele, Česká obchodní inspekce stránky považuje za rizikové.

(11. 12. 2018)

———————————


bbonita.cz

Stránky jsou registrovány na údajný blíže neurčený soud, na webu je uvedeno, že provozovatelé stránek zajišťují bonitu pro celou řadou bank (KB, Fio Banka,...), jde však o lživé údaje. Dle adresy uvedené u národního registrátora domén se jedná o smyšlené údaje o vlastníkovi. Web je navázán na rizikové stránky vakce.net, které lákají na levné zboží. Přestože adresáti těchto zpráv objednávku zboží nedokončí, jsou jim následně z adresy dluznik@bbonita.cz (nebo adresy rozhodnuti@soud-exekuce.cz) zaslány e-maily vyzývající k úhradě objednávky na konkrétní účty nebo k platbě v bitcoinech s tím, že nebude-li uhrazeno, bude provedena exekuce. Následně jsou adresátům těchto e-mailů i zasílány SMS zprávy s textem informujícím o tom, že dnes bude provedena exekuce za asistence policie. Zprávy jsou podepsány za blíže neurčený exekuční úřad. Exekutorská komora ČR zdůrazňuje, že se v žádném případě nejedná o sdělení zasílaná Exekutorskou komorou ČR ani soudními exekutory, kteří takovéto výzvy zásadně nezasílají, a to ani e-mailem ani SMS zprávami. S ohledem na uvedená fakta Česká obchodní inspekce zařazuje tyto stránky také mezi rizikové.

(10. 12. 2018)

———————————


cz.theartrovexlb.com

Webové stránky slibují naprosto neznámý přípravek na klouby. Na stránky jsou spotřebitelé odkazováni ve spamech, které chodí do elektronické pošty. Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Web je anonymní, výrobek zcela neznámý a mohl by mít i negativní vliv na lidské zdraví. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(09. 12. 2018)

———————————


thebitcoincompass.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, nabízejí investování peněz na principu prodeje virtuální měny bitcoin. Samotné investování do kryptoměny však může být i značně prodělečné, již několik měsíců kryptoměny ztrácejí velmi výrazně svoji hodnotu, viz https://coinmarketcap.com. Webové stránky uvádějí lživé a zastaralé informace o investici do kryptoměny bitcoin a prezentují zastaralá data, aby to vypadalo, že investice se jedině vyplatí. S ohledem na nedostatečné informace na webu nejen o provozovateli, dále neinformování o právech pro spotřebitele, Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(08. 12. 2018)

———————————


soud-exekuce.cz

Stránky jsou registrovány na údajný blíže neurčený soud, dle adresy uvedené u národního registrátora domén se jedná o smyšlené údaje o vlastníkovi. Po načtení stránky se píše, že web právě synchronizuje údaje ze soudu, což je nesmyslná a zavádějící informace. Web je navázán na rizikové stránky vakce.net, které láká na levné zboží. Přestože adresáti těchto zpráv objednávku zboží nedokončí, jsou jim následně z adresy rozhodnuti@soud-exekuce.cz (nebo adresy dluznik@bbonita.cz) zaslány e-maily vyzývající k úhradě objednávky na konkrétní účty nebo k platbě v bitcoinech s tím, že nebude-li uhrazeno, bude provedena exekuce. Následně jsou adresátům těchto e-mailů i zasílány SMS zprávy s textem informujícím o tom, že dnes bude provedena exekuce za asistence policie. Zprávy jsou podepsány za blíže neurčený exekuční úřad. Exekutorská komora ČR zdůrazňuje, že se v žádném případě nejedná o sdělení zasílaná Exekutorskou komorou ČR ani soudními exekutory, kteří takovéto výzvy zásadně nezasílají, a to ani e-mailem ani SMS zprávami. S ohledem na uvedená fakta Česká obchodní inspekce zařazuje tyto stránky také mezi rizikové.

(07. 12. 2018)

———————————


fischervaclav.com

Stránky dnes nabízejí prodej letenek na příští rok 2019 a z webu přitom není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem. Podle informací od zákazníka, který chtěl letenku zakoupit, je na jeho bankovním výpisu transakce vedena jako nákup elektroniky v Lucembursku. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva (k dnešnímu dni, tj. 6. prosinec 2018). Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele proto varuje. Pokud někdo na webu zaplatil převodem kartou, může žádat svoji banku o tzv. chargeback.

Doplnění (dne 10. 12. 2018): Na webu došlo ke změně - není již možné letenky zde zakoupit a na stránkách je prodávající uveden, z tohoto důvodu ČOI vyřazuje tento web z rizikových.

(06. 12. 2018)

———————————


vakce.net

Exekutorská komora ČR varuje veřejnost před novými podvodnými e-mailovými a SMS zprávami, jejichž odesílatelé vyhrožují provedením exekuce. Adresátům byly tyto e-maily doručeny poté, co se pokusili objednat zboží na stránkách www.vakce.net, které lákají na nabídku levného zboží. Přestože adresáti těchto zpráv objednávku zboží nedokončí, jsou jim následně z adresy rozhodnuti@soud-exekuce.cz nebo adresy dluznik@bbonita.cz zaslány e-maily vyzývající k úhradě objednávky na konkrétní účty nebo k platbě v BitCoinech s tím, že nebude-li uhrazeno, bude provedena exekuce. Následně jsou adresátům těchto e-mailů i zasílány SMS zprávy s textem informujícím o tom, že dnes bude provedena exekuce za asistence policie. Zprávy jsou podepsány za blíže neurčený exekuční úřad. Exekutorská komora ČR zdůrazňuje, že se v žádném případě nejedná o sdělení zasílaná Exekutorskou komorou ČR ani soudními exekutory, kteří takovéto výzvy zásadně nezasílají, a to ani e-mailem ani SMS zprávami. S ohledem na uvedená fakta Česká obchodní inspekce zařazuje tyto stránky mezi rizikové.

(05. 12. 2018)

———————————


topslevy.online

Před těmito stránkami Česká obchodní inspekce varuje ve spolupráci s Policií ČR z důvodného podezření na podvodné jednání provozovatele e-shopu.

(04. 12. 2018)

———————————


podbrezacek.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Na webu je nabízena obuv. Podle informací od spotřebitele byla vyžadována platba předem kartou. Poté však z účtu odešlo o 150 Kč více, než byla uvedená cena zboží. Podle spotřebitelských informací po zaplacení za zboží nikdo nereaguje, zboží nepřichází. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(03. 12. 2018)

———————————


wshandicap.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu je nabídka čepic a kšiltovek. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(02. 12. 2018)

———————————


cz1.therecardiolb.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, slibují zcela neznámý produkt na léčbu srdeční hypertenze. Jedná se však o neznámý přípravek, který má sloužit k léčbě, aniž by byl schválen Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Obchodní podmínky zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. Jako provozovatel je uvedena společnost z Panamy. Na stránkách probíhá odpočítávání času, po který uvedená nabídka platí, avšak časomíra se vrací zpět, jde o nekalou obchodní praktiku a nátlak na spotřebitele, aby nakoupil a neměl čas o nabídce přemýšlet. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(01. 12. 2018)

———————————


pharmworld.icu

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, slibují neznámý přípravek na rychlou erekci, který není registrován u Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné. Jako provozovatel je uvedena údajně zahraniční firma, kterou se dá kontaktovat jedině přes webový formulář na těchto stránkách. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(30. 11. 2018)

———————————


cz.thealcobarrierlb.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, slibují zcela neznámý a údajně zázračný přípravek k vnitřnímu užití, který by vás měl zbavit závislosti na alkoholu. Obchodní podmínky zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. Na stránkách odbíhá časomíra, podle které nabídka údajně za pár hodin vyprší. Avšak po vynulování časomíry odbíhá nové odpočítávání, jde o nekalou obchodní praktiku. Jako prodejce je uvedena firma z Panamy, která se objevuje u celé řady rizikových e-shopů, viz níže. Spotřebitel je na tyto stránky odkazován ve spamech, které se šíří elektronickou poštou. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(29. 11. 2018)

———————————


world-of-earnings.com/420/tnbfbv2/

Stránka fungující opět na stejném principu nabídky virtuální měny TRON, která má za cíl přimět spotřebitele k nákupu této kryptoměny, avšak chybí jakékoli informace o prodejci. Samotné investování do kryptoměny TRON však může být i prodělečné. Jakmile se pokouší návštěvník stránku opustit, vyskočí na něj varování a ještě další údajně výhodnější nabídka. S ohledem na nedostatečné informace na webu nejen o provozovateli, ale i zcela chybějící zákonné informace o právech pro spotřebitele, Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(28. 11. 2018)

———————————


investment-rules.com

Stránky nabízejí investování peněz na principu prodeje virtuální měny TRON. Samotné investování do kryptoměny TRON však může být i prodělečné, viz https://coinmarketcap.com/currencies/tron/. Jakmile se pokouší návštěvník stránku opustit, vyskočí na něj varování a ještě další údajně výhodnější nabídka. S ohledem na nedostatečné informace na webu nejen o provozovateli, dále neinformování o právech pro spotřebitele, Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(27. 11. 2018)

———————————


cz.the-titaniumlb.com

Webové stránky slibují naprosto neznámý přípravek na zvětšení mužského přirození. Na stránky jsou spotřebitelé odkazováni ve spamech, které chodí do elektronické pošty. Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Web je anonymní, výrobek zcela neznámý a mohl by mít i negativní vliv na lidské zdraví. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(26. 11. 2018)

———————————


inkup.cz

Další internetová aukce postavena na stejném modelu jako předchozí rizikové webové stránky, na které Česká obchodní inspekce eviduje podání. Aukční stránky naplňují znaky rizikových webů. Jako provozovatel je opět uvedena údajná firma ze Seychel: Annaba Consulting Corp., Global Gateway 3039, Rue de la Perle, no Providence, Seychely. S ohledem na stížnosti spotřebitelů na tohoto provozovatele a nedostatečné informace na webu nejen o provozovateli Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(25. 11. 2018)

———————————


kodiaq.eu

Další internetová aukce postavena na stejném modelu jako předchozí rizikové webové stránky, na které Česká obchodní inspekce eviduje podání. Aukční stránky naplňují znaky rizikových webů. Jako provozovatel je opět uvedena údajná firma ze Seychel: Annaba Consulting Corp., Global Gateway 3039, Rue de la Perle, no Providence, Seychely. S ohledem na stížnosti spotřebitelů na tohoto provozovatele a nedostatečné informace na webu nejen o provozovateli Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(24. 11. 2018)

———————————


smaxy.cz

Další internetová aukce postavena na stejném modelu jako předchozí rizikové webové stránky, na které Česká obchodní inspekce eviduje podání. Aukční stránky naplňují znaky rizikových webů. Jako provozovatel je opět uvedena údajná firma ze Seychel: Annaba Consulting Corp., Global Gateway 3039, Rue de la Perle, no Providence, Seychely. S ohledem na stížnosti spotřebitelů na tohoto provozovatele a nedostatečné informace na webu nejen o provozovateli Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(23. 11. 2018)

———————————


cosmito.cz

Další internetová aukce postavena na stejném modelu jako předchozí rizikové webové stránky, na které Česká obchodní inspekce eviduje podání. Aukční stránky naplňují znaky rizikových webů. Jako provozovatel je opět uvedena údajná firma ze Seychel: Annaba Consulting Corp., Global Gateway 3039, Rue de la Perle, no Providence, Seychely. S ohledem na stížnosti spotřebitelů na tohoto provozovatele a nedostatečné informace na webu nejen o provozovateli Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(22. 11. 2018)

———————————


inau.cz

Podle spotřebitelských informací se na webu nacházejí aukce na drahé zboží, které se podle úvodní stránky zdají velmi výhodné, protože to vypadá, že se drahá elektronika dá pořídit za pár korun. Při reálném pokusu o výhře v anketě a následném nákupu velkého množství kreditů za reálné peníze (v řádu tisíců korun) se nedaří vyhrát v aukci, protože vždy je spotřebitel překonán někým jiným, pro něj neznámým (možná dokonce automatem). Aukce se tak nakonec zdají po praktickém vyzkoušení jako neférové, ani po desetitisícové částce se totiž nepodařilo aukci vyhrát. Stránky naplňují znaky rizikových webů. Jako provozovatel webu není uvedena žádná firma, žádné IČO. Z veřejně dostupné databáze národního registrátora domén je uveden jako vlastník údajná firma ze Seychel: Annaba Consulting Corp., Global Gateway 3039, Rue de la Perle, no Providence, Seychely. S ohledem na stížnosti spotřebitelů a nedostatečné informace na webu nejen o provozovateli Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(21. 11. 2018)

———————————


cz.thesuganormlb.com

Na webových stránkách je nabízen naprosto neznámý výrobek jako pomoc pacientům při cukrovce, který není registrovaný u Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Jako prodejce je uvedena firma z Panamy, která se objevuje u celé řady rizikových e-shopů, viz níže. Spotřebitel je na tyto stránky odkazován ve spamech, které se šíří elektronickou poštou. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(20. 11. 2018)

———————————


pujcovnakaravanupetra.cz

Název domény neodpovídá nabízenému zboží, tím je především obuv. Ceny jsou výrazně nižší, než je běžné. Kontaktní údaje Adress 1 a telefon 123456789 jsou nesmyslné, jedinou možností je platba předem kartou. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(19. 11. 2018)

———————————


gdgolomouc.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu je nabídka obuvi. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(18. 11. 2018)

———————————


jarosklokankem.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu je nabídka kabelek a obuvi. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(17. 11. 2018)

———————————


tomfinreality.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu je nabídka obuvi. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(16. 11. 2018)

———————————


johankacieslarova.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(15. 11. 2018)

———————————


cz.artro-vex.site

Na webových stránkách je nabízen naprosto neznámý výrobek proti potížím s klouby, který není registrovaný u Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Jako prodejce je uvedena firma z Panamy, která se objevuje u celé řady rizikových e-shopů, viz níže. Kontaktem na webu je výhradně formulář a opět tel. číslo +420 234102147, které se také objevuje u celé řady rizikových e-shopů. Spotřebitel je na tyto stránky odkazován ve spamech, které se šíří elektronickou poštou. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(14. 11. 2018)

———————————


kupparfem.com

Stránky provozuje společnost Global Distribution Solutions LLC se sídlem v USA, na stránkách nejsou řádné informace například o možnosti odstoupení od smlouvy. Podle spotřebitelských informací po objednání a zaplacení za čas nedorazí objednané zboží, dodáno je zboží výrazně nižší kvality, patrně padělky. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(13. 11. 2018)

———————————


luxusniparfemy.ecwid.com

Stránky provozuje společnost Global Distribution Solutions LLC se sídlem v USA, na stránkách nejsou řádné informace například o možnosti odstoupení od smlouvy. Podle spotřebitelských informací po objednání a zaplacení za čas nedorazí objednané zboží, dodáno je zboží výrazně nižší kvality, patrně padělky. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(12. 11. 2018)

———————————


doniksport.cz

Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Podle spotřebitelských informací po zaplacení za zboží nikdo nereaguje, zboží nepřichází. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(11. 11. 2018)

———————————


onlineslevy.de

Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Podle spotřebitelských informací po zaplacení za zboží nikdo nereaguje, zboží nepřichází. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(10. 11. 2018)

———————————


esseicz.cz

Podle spotřebitelských informací po objednání výrobku je vyžadována platba předem. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(09. 11. 2018)

———————————


aakce.net

Společnost uvedená na stránkách ve skutečnosti web neprovozuje. Po registraci na stránkách, přičemž nemusí ani dojít k objednávce zboží, chodí spotřebitelům e-maily vyhrožující exekucí. Před těmito e-maily varovala i Exekutorská komora ČR.

(08. 11. 2018)

———————————


zahrady-krolmus.cz

Název domény neodpovídá nabízenému zboží, tím je především oblečení a obuv. Podle spotřebitelských informací po zaplacení zboží nikdo nereaguje, zboží nepřichází. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(07. 11. 2018)

———————————


filipproucil.cz

Podle spotřebitelských informací po objednání výrobku je vyžadována platba předem, banka eviduje platbu odeslanou do Číny a stržena je vyšší částka. Následně přijde zboží jiné než očekávané kvality, patrně se jedná dokonce o padělek. Nikde se na stránkách není uvedeno, že se jedná o neoriginální výrobky. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(06. 11. 2018)

———————————


pureboost.cz

Podle spotřebitelských informací je vyžadována platba předem a stržena z účtu vyšší částka, než je uvedena u výrobků. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Poté, co přišlo jiné zboží, než které bylo objednáno, navíc špinavé a bez originální krabice, po pokusech o kontakt není ze strany provozovatele žádné reakce. Jediným kontaktem na prodejce je formulář na webu, na ten však nikdo neodpovídá. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(05. 11. 2018)

———————————


unitycesky.cz

Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(04. 11. 2018)

———————————


springoff.cz

Název domény neodpovídá nabízenému zboží, tím je především oblečení a obuv. Podle spotřebitelských informací po zaplacení zboží nikdo nereaguje, zboží nepřichází. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(03. 11. 2018)

———————————


autoskola-vilimek.cz

Název domény neodpovídá nabízenému zboží, tím je především obuv. Stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(02. 11. 2018)

———————————


digivhs.cz

Název domény neodpovídá nabízenému zboží, tím je především oblečení a obuv. Přihlásit se nedaří ani registrovaným uživatelům, nefunguje ani odeslání informace k zapomenutému heslu. Webové stránky se jeví jako nefunkční, funguje jen vložení zboží do košíku s povinnou platbou předem. Podle spotřebitelských informací po zaplacení zboží nikdo nereaguje, zboží nepřichází. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(01. 11. 2018)

———————————


coeew.com

Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(31. 10. 2018)

———————————


oblecenievypredaj.com

Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(30. 10. 2018)

———————————


cz.thegemoderm.com

Na webových stránkách je nabízen naprosto neznámý výrobek proti potížím s hemeroidy, který není registrovaný u Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Jako prodejce je uvedena firma z Panamy, která se objevuje u celé řady rizikových e-shopů, viz níže. Kontaktem na webu je výhradně formulář a opět tel. číslo +420 234102147, které se také objevuje u celé řady rizikových e-shopů. Spotřebitel je na tyto stránky odkazován ve spamech, které se šíří elektronickou poštou. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(29. 10. 2018)

———————————


jiri-teper.cz

Stránky nemají v pořádku obchodní podmínky, není uveden žádný kontakt, jsou zcela anonymní. Na doménu nás upozornil i její původní vlastník, který ji neprodloužil. Stránky považuje ČOI za rizikové.

(28. 10. 2018)

———————————


jak-zvysit-svaly.com

Webové stránky slibují naprosto neznámý přípravek na růst svalů a mladistvý vzhled. Na stránky jsou spotřebitelé odkazováni v reklamách. Na webových stránkách je uvedeno, že jde údajně o firmu z ostrova Mauricius. Výrobek je však zcela neznámý a mohl by mít i negativní vliv na lidské zdraví. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(27. 10. 2018)

———————————


cz.thesilaneguard.com

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné. Na stránkách je pak nabízen neznámý výrobek. Kontaktem na webu je výhradně formulář a opět tel. číslo +420 234102147, které se objevuje u celé řady rizikových e-shopů, viz níže. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(26. 10. 2018)

———————————


mobium.cz

Dle obchodních podmínek je prodávajícím britská společnost MOBILE SHOP LIMITED, ta však dle informací z britského obchodního rejstříku (Companies House) ke dni 14. 8. 2018 zanikla; i nyní je však možné v e-shopu učinit objednávku, o osobě prodávajícího tedy není spotřebitel řádně informován; dle podnětu spotřebitele nedošlo k doručení objednaného a zaplaceného zboží a prodávajícího nebylo možné kontaktovat. Česká obchodní inspekce před tímto webem varuje.

(25. 10. 2018)

———————————


https://the-best-deal-for-you.com/page?cam=10571&country=cz&pub=110&r=3-bf05k85lfkltl3i06i90&a=3421

Stránky přesměrují spotřebitele na web, kde je pak informován, že vyhrál iPhone. Stránky jsou anonymní, spotřebitel je nucen vyplnit e-mail, aniž by mu byly předem poskytnuty bližší informace o pravidlech a provozovateli stránek. Česká obchodní inspekce považuje web za rizikový.

(24. 10. 2018)

———————————


whetupartners.com

Společnost Whetu and Partners, která nabízí na internetových stránkách https://www.whetupartners.com/ investiční služby, žádným povolením v České republice nedisponuje. Na web upozorňuje také Česká národní banka, která v této souvislosti varuje, že zákazníci společnosti Whetu and Partners jsou odkazováni na internetové stránky www.feb-gov.org patřící subjektu Foreign Equities Board, který se neoprávněně prezentuje jako orgán dohledu nad finančním trhem v České republice, přičemž na internetových stránkách www.feb-gov.org je pak mimo jiné obsažena nepravdivá informace o tom, že společnost Whetu and Partners má oprávnění k poskytování služeb na finančním trhu. Více informací zde https://www.cnb.cz/cs/spotrebitel/ochrana_spotrebitele/upozorneni/upozorneni_whetu_and_partners.html

(23. 10. 2018)

———————————


hecniseavymaluj.cz

Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Podle spotřebitelských informací po zaplacení za zboží nikdo nereaguje, zboží nepřichází. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(22. 10. 2018)

———————————


bowty.cz

Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Podle spotřebitelských informací po zaplacení za zboží nikdo nereaguje, zboží nepřichází. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(21. 10. 2018)

———————————


ondrejpomajsl.cz

Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Podle spotřebitelských informací po zaplacení za zboží nikdo nereaguje, zboží nepřichází. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(20. 10. 2018)

———————————


servistrade.cz

Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Podle spotřebitelských informací po zaplacení za zboží nikdo nereaguje, zboží nepřichází. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(19. 10. 2018)

———————————


danajaklova.cz

Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Podle spotřebitelských informací po zaplacení za zboží nikdo nereaguje, zboží nepřichází. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(18. 10. 2018)

———————————


romodis.cz

Podle spotřebitelských informací je vyžadována platba předem a stržena z účtu vyšší částka, než je uvedena u výrobků. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Poté, co přišlo úplně jiné zboží, než které bylo objednáno, po pokusech o kontakt začali dle spotřebitelských informací komunikovat v angličtině a bylo sděleno, že se má zákazník jejich chybně odeslané zboží pokusit prodat dál sám, teba přes bazar. Přestože má mít zákazník právo zboží vrátit do 14 dnů bez udání důvodu. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(17. 10. 2018)

———————————


levnevodnidymky.cz

Název webu neodpovídá nabízenému zboží, tím je především oblečení a obuv. Na stránkách nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, chybí obchodní podmínky. Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(16. 10. 2018)

———————————


eufonie.cz

Na webu je především oblečení a obuv. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu, na ten však podle spotřebitelských podání nikdo nereaguje. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(15. 10. 2018)

———————————


lidovybeh.cz

Název domény neodpovídá nabízenému zboží, tím je především obuv. Podle spotřebitelských informací po zaplacení kartou je stržena mnohem vyšší částka, než je uvedeno u zboží. Po zaplacení a po delší době místo dražších značkových bot dorazily nakonec "žabky". Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(14. 10. 2018)

———————————


clubcantare.cz

Podle spotřebitelských informací po objednávce nedorazí žádné potvrzení objednávky. Po zaplacení předem kartou nedorazí ani zboží. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(13. 10. 2018)

———————————


moja-cajovna.cz

Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(12. 10. 2018)

———————————


svetlajelenova.cz

Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(11. 10. 2018)

———————————


lekarna-protebe.cz

Stránky údajné lékárny s volným prodejem přípravků a léků, některé jsou výhradně na lékařský předpis. Stránky jsou anonymní. Provozovatel webu volným prodejem přípravků, které mají být výhradně na předpis, zásadně porušuje platné zákony. Obchodní podmínky jsou nedostatečné. Některé nabízené výrobky neznámého původu jsou jen za zlomek skutečné ceny na trhu a nemusejí být pravé. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce důrazně varuje.

(10. 10. 2018)

———————————


mujbioshop.cz

Stránky nemají žádné obchodní podmínky, není žádný kontakt, jsou zcela anonymní. Místo firmy, která prodávala bio výrobky, jak napovídá název domény, nyní je na webu vystavena obuv a oblečení. Na doménu nás upozornili nejen spotřebitelé, ale i původní vlastník, který doménu neprodloužil. Stránky považuje ČOI za rizikové.

(09. 10. 2018)

———————————


posilovnawebu.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Podle spotřebitelských informací po zaplacení za zboží nikdo nereaguje, zboží nepřichází. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(08. 10. 2018)

———————————


kbtrailers.cz

Stránky nemají žádné obchodní podmínky, není žádný kontakt, jsou zcela anonymní. Místo firmy, která prodávala přívěsy, jak napovídá název domény, nyní je na webu vystavena obuv a oblečení. Na doménu nás upozornili nejen spotřebitelé, ale i původní vlastník, který doménu neprodloužil. Stránky považuje ČOI za rizikové.

(07. 10. 2018)

———————————


galeriecheb.cz

Název webu neodpovídá nabízenému zboží, tím je především oblečení a obuv. Podle spotřebitelských informací po objednání a zaplacení za čas nedorazí objednaná značková obuv, dodáno je zboží výrazně nižší kvality, patrně padělky. Na stránkách nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, chybí obchodní podmínky, na reklamace nikdo nereaguje. Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(06. 10. 2018)

———————————


ha-servis.cz

Podle spotřebitelských informací po objednání výrobku je vyžadovánaplatba předem, banka eviduje platbu odeslanou do Číny. Následně přijde zboží jiné než očekávané kvality, patrně se jedná dokonce o padělek. Nikde se na stránkách není uvedeno, že se jedná o neoriginální výrobky. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(05. 10. 2018)

———————————


ecko-shop.cz

Podle spotřebitelských informací je vyžadována platba předem a stržena z účtu vyšší částka, než je uvedena u výrobků. Peníze odcházejí dle bankovních výpisů v měně CNY - Čínský jüan. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Poté, co přišlo úplně jiné zboží, než které bylo objednáno, po pokusech o kontakt začali dle spotřebitelských informací komunikovat v angličtině a bylo sděleno, že má zákazník právo na navrácení 15%, (později již 25%) a mám se jejich chybné zboží pokusit prodat dál. Přestože mají v obchodních podmínkách uvedeno, že lze zboží vrátit do 14, nacož má spotřebitel skutečně nárok. Následně již nikdo nereaguje. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(04. 10. 2018)

———————————


cz.thenicoin.com

Webové stránky slibují naprosto neznámý přípravek proti kouření. Na stránky jsou spotřebitelé odkazováni ve spamech, které chodí do elektronické pošty. Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Web je anonymní, výrobek zcela neznámý a mohl by mít i negativní vliv na lidské zdraví. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(03. 10. 2018)

———————————


michalmoravec.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(02. 10. 2018)

———————————


callas.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(01. 10. 2018)

———————————


salonpompadour.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(30. 09. 2018)

———————————


spzh.cz

Název domény neodpovídá nabízenému zboží, tím je především obuv. Podle spotřebitelských informací po zaplacení kartou je stržena částka a pak už nikdo nereaguje. Nedorazí ani žádný potvrzovací e-mail, ani zásilka. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(29. 09. 2018)

———————————


pneu-cz.cz

Název webu neodpovídá nabízenému zboží, tím je především oblečení a obuv. Podle spotřebitelských informací po objednání a zaplacení za čas nedorazí objednaná značková obuv, dodáno je zboží výrazně nižší kvality, patrně padělky. Na stránkách nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, chybí obchodní podmínky, na reklamace nikdo nereaguje. Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(28. 09. 2018)

———————————


msmeda.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(27. 09. 2018)

———————————


innov8forum.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Název webu neodpovídá nabízenému zboží, tím je především oblečení a obuv. Stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(26. 09. 2018)

———————————


salon-newlady.cz

Podle spotřebitelských informací místo zakoupených šatů v hodnotě 2800 Kč dorazil po delší době balíček s obyčeným tričkem. Na reklamace nikdo nereaguje. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(25. 09. 2018)

———————————


jitka-abrahamova.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Název webu neodpovídá nabízenému zboží, tím je především oblečení a obuv. Stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(24. 09. 2018)

———————————


ssww-koupelna.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Název webu neodpovídá nabízenému zboží, tím je především oblečení a obuv. Stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(23. 09. 2018)

———————————


jinart.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(22. 09. 2018)

———————————


tanecnicentrum-vm.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Název webu neodpovídá nabízenému zboží, tím je především oblečení a obuv. Stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(21. 09. 2018)

———————————


klubklid.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(20. 09. 2018)

———————————


zahrady-acaero.cz

Název webu neodpovídá nabízenému zboží, tím je především oblečení a obuv. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu, na ten však podle spotřebitelských podání nikdo nereaguje. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(19. 09. 2018)

———————————


1saty.cz

Podle spotřebitelských informací šaty na míru dorazily po velmi dlouhé době a v nenositelném stavu: špatné šití, vadný zip, špatná velikost. Reklamace provozovatel nepřijímá. Čeština se na stránkách mísí se slovenštinou a je velmi špatná, jedná se zřejmě o strojový překlad. Kontakt je dokonce ve španělštině, avšak neobsahuje zásadní informace o provozovateli, ani adresu, ani e-mail. Nejsou zde uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího. Stránky neobsahují ani základní informace o prodejci, neinformují spotřebitele o jeho právech. Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI web jako rizikový.

(18. 09. 2018)

———————————


bosaksro.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Nejsou zde uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, jediným kontaktem je formulář na webu. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI web jako rizikový.

(17. 09. 2018)

———————————


ttechwebdesign.com

Název domény neodpovídá nabízenému zboží, tím je především obuv. Podle spotřebitelských informací po zaplacení kartou je stržena mnohem vyšší částka (o 600 Kč více), než je uvedeno u zboží. Po zaplacení nedorazí ani žádný potvrzovací e-mail, ani zásilka. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(16. 09. 2018)

———————————


cz1.thefortelove.com

Webové stránky slibují naprosto neznámý přípravek. Na stránky jsou spotřebitelé odkazováni ve spamech, které chodí do elektronické pošty. Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Web je anonymní, výrobek zcela neznámý a mohl by mít i negativní vliv na lidské zdraví. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(15. 09. 2018)

———————————


tramtamfest.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Na webu je nabízena obuv a oblečení. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a obchodní podmínky nedostatečné. Spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(14. 09. 2018)

———————————


petrsrna.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Nejsou zde uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, jediným kontaktem je formulář na webu. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(13. 09. 2018)

———————————


meussaulus.cz

Podle spotřebitelských informací je vyžadována platba předem kartou a již při platbě eviduje spotřebitel potíže. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(12. 09. 2018)

———————————


stavebnictvipromlade.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(11. 09. 2018)

———————————


seznamsezazitkem.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a brýle. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(10. 09. 2018)

———————————


lesucre.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a brýle. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(09. 09. 2018)

———————————


nametelce.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Na stránkách je nabízená značková obuv, dodávány jsou však boty zcela jiné - nižší kvality. Nejsou zde uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, pouze kontaktní formulář, na který nikdo nereaguje. Jediným kontaktem je formulář na webu, na ten však nikdo nereaguje. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(08. 09. 2018)

———————————


eustachiantube.eu

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné. Na stránkách je pak nabízen pochybný výrobek na zlepšení sluchu, tento výrobek však úmyslně není prezentován jako naslouchátko, ačkoli fakticky naslouchátkem je. Na naslouchátko, coby stanovený výrobek, se vztahují povinnosti, které tento přístroj nesplňuje. Lékaři před tímto výrobkem spotřebitele varují. Údajný výrobce a distributor produktu pod jménem "prof. Jaromír Kosinský" neexistuje. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(07. 09. 2018)

———————————


siriusfilms.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Podle spotřebitelských informací po zaplacení přijde zboží jiné než očekávané kvality. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(06. 09. 2018)

———————————


www.visario.cz

Podle spotřebitelských informací je vyžadována platba předem a stržena z účtu vyšší částka, než je uvedena u výrobků (údajně o 700 Kč více). Peníze odcházejí dle bankovních výpisů v měně CNY - Čínský jüan. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(05. 09. 2018)

———————————


spessart.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Na webu je nabídka obuvi. Podle spotřebitelských informací po zaplacení značkových bot přijdou boty jiné než očekávané kvality, na reklamace vůbec nikdo nereaguje. V balíku nebyla žádná faktura. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(04. 09. 2018)

———————————


prohodonin.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Na webu je nabídka obuvi. Podle spotřebitelských informací po zaplacení značkových bot přijdou boty jiné než očekávané kvality, na reklamace vůbec nikdo nereaguje. V balíku nebyla žádná faktura. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(03. 09. 2018)

———————————


czech.bioretin-official.site

Na stránkách je nabízen je neznámý kosmetický výrobek. Po objednání výrobku je ze strany provozovatele dle spotřebitelských informací ihned cena navýšena zhruba o 200 Kč. Na stránkách probíhá odpočítávání času, aby byl spotřebitel nucen se ke koupi rozhodnout ve spěchu. Jde však o nekalou obchodní praktiku, aktualizací stránky se odpočítáváná znovu. Stránky odkazují na firmu BERNADATTE LTD, Av Ricardo J. Alfaro, Panama International, která je uvedena u celé řady dalších rizikových webů. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(02. 09. 2018)

———————————


hradubickenovinky.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. E-shop je strojově a špatně přeložen do českého jazyka. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(01. 09. 2018)

———————————


fitnesslitomysl.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Podle spotřebitelských informací po zaplacení za zboží nikdo nereaguje, zboží nepřichází. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(31. 08. 2018)

———————————


rus-runa.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Na webu je nabídka obuvi. Podle spotřebitelských informací po zaplacení značkových bot přijdou boty jiné než očekávané kvality, na reklamace vůbec nikdo nereaguje. V balíku nebyla žádná faktura. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(30. 08. 2018)

———————————


akcnicerpadla.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(29. 08. 2018)

———————————


slocz.com

Stránky vzbuzují dojem oficiálního prodejce značky Salomon. Výrobky neznámého původu jsou nabízeny jen za zlomek skutečné ceny na trhu a nemusejí být pravé. Web je zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(28. 08. 2018)

———————————


ceprobe.cz

Podle spotřebitelských informací je vyžadována platba předem a stržena z účtu vyšší částka, než je uvedena u výrobků. Peníze odcházejí dle bankovních výpisů údajně do Číny. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(27. 08. 2018)

———————————


i-deal24.com/cz/lingintelligence/order/extup

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Nabízen je neznámý výrobek. Probíhá odpočítávání tří minut, po tuto dobu platí údajně skvělá sleva. Je to však nekalá obchodní praktika s cílem donutit spotřebitele k nákupu a nepřemýšlet, po aktualizaci stránky totiž odpočítávání běží znovu. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(26. 08. 2018)

———————————


care-check-7.com/sales

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné. Na stránkách je pak nabízen pochybný výrobek na zlepšení sluchu, tento výrobek však není registrován jako léčivo. Jedná se o neznámé složení. Lékaři před tímto výrobkem spotřebitele varují. Kontaktem na webu je výhradně formulář a opět tel. číslo +420 234102147, které se objevuje u celé řady rizikových e-shopů, viz níže. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(25. 08. 2018)

———————————


https://clues-with-advices-for-24-7.eu/ling/zc/1/index_cwaf24_7.html

Nabídka na zázračně rychlé učení cizího jazyka (angličtina za 2 týdny). Web je zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(24. 08. 2018)

———————————


https://cz.powerfactorpro.com/v1/?trid=10275495e9e6e24f3a79140f1d8427

Na webech je nabízeno zařízení na údajné šetření spotřeby elektrické energie. Toto zařízení však energii nemůže ušetřit, ale naopak ji spotřebovává. Může se navíc jednat o nebezpečný výrobek. V roce 2012 byl do systému RAPEX nahlášen velmi podobný výrobek Power Factor Saver, výrobek představoval nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože napětí na kolících po odpojení výrobku ze zásuvky bylo příliš vysoké. Internetové stránky jsou provozovány zahraničními osobami, které figurují u jiných rizikových webů, sídlo uvádějí v Panamě.

(23. 08. 2018)

———————————


lieferungpillen.ltd

Stránky údajné lékárny s volným prodejem přípravků a léků, které jsou výhradně na lékařský předpis. Jako provozovatel je údajně společnost se sídlem na Kypru. Provozovatel webu volným prodejem přípravků, které mají být výhradně na předpis, zásadně porušuje platné zákony. Obchodní podmínky jsou nedostatečné. Nabízené výrobky neznámého původu jsou nabízeny jen za zlomek skutečné ceny na trhu a nemusejí být pravé. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce důrazně varuje.

(22. 08. 2018)

———————————


slmcz.com

Jedná se o internetový obchod s obuví, kde chybí jakékoliv údaje o jeho provozovateli i obchodní podmínky. Stránky jsou v českém jazyce, avšak evidentně se jedná o nepovedený strojový překlad. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(21. 08. 2018)

———————————


cz.theenergysaverbox.com

Na webech je nabízen prodej zařízení na šetření spotřeby elektrické energie. Toto zařízení však energii nemůže ušetřit, ale naopak ji spotřebovává. Může se navíc jednat o nebezpečný výrobek. V roce 2012 byl do systému RAPEX nahlášen velmi podobný výrobek Power Factor Saver, výrobek představoval nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože napětí na kolících po odpojení výrobku ze zásuvky bylo příliš vysoké. Internetové stránky jsou provozovány zahraničními osobami, které figurují u jiných rizikových webů, sídlo uvádějí v Panamě.

(20. 08. 2018)

———————————


ddlety.cz

Web je zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(19. 08. 2018)

———————————


ostrovskeozveny.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(18. 08. 2018)

———————————


truthofthisworld.com

Na webu je nabídka oblečení a obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(17. 08. 2018)

———————————


pragueactivators.cz

Web je zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(16. 08. 2018)

———————————


krasnno.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(15. 08. 2018)

———————————


mula4x4.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(14. 08. 2018)

———————————


vinarnahaban.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Podle zkušeností spotřebitelů je zde vyžadována platba předem, po objednávce zasláno úplně jiné zboží. Prodejce nekomunikuje. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(13. 08. 2018)

———————————


reznictvi-jiricek.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(12. 08. 2018)

———————————


cz4.thefishactivator.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji přes reklamu, slibují neznámý přípravek na ryby. Informace na stránkách jsou nedostatečné. Jako provozovatel je uvedena údajně firma z Panamy, která figuruje u mnoha jiných rizikových e-shopů. Na stránkách odbíhá odpočítávání kusů, které zbývají, aby spotřebitel byl tlačen k rozhodnutí a neměl čas o nákupu přemýšlet. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(11. 08. 2018)

———————————


doutnikydoutnik.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Podle zkušeností spotřebitelů je zde vyžadována platba předem, po objednávce zasláno úplně jiné zboží. Prodejce nekomunikuje. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(10. 08. 2018)

———————————


nikeblazer.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(09. 08. 2018)

———————————


hotfindstore.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji přes reklamu, slibují neznámý přípravek proti chrápání. Informace na stránkách jsou nedostatečné. Jako provozovatel je uvedena údajně firma z Arizony, která figuruje u mnoha jiných rizikových e-shopů. Na stránkách odbíhá odpočítávání kusů, které zbývají, aby spotřebitel byl tlačen k rozhodnutí a neměl čas o nákupu přemýšlet. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(08. 08. 2018)

———————————


ipom.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Na webu je nabídka obuvi. Podle spotřebitelských informací po zaplacení bot v hodnotě cca 2000 Kč přijdou boty jiné než očekávané kvality, na reklamace vůbec nikdo nereaguje. Jedinou možností je kontaktovat provozovatele přes uvedený formulář na stránkách, avšak nikdo neodpovídá. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(07. 08. 2018)

———————————


stavbynajman.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(06. 08. 2018)

———————————


cz4.theelmacho.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji přes reklamu, slibují neznámý přípravek na rychlou erekci. Informace na stránkách jsou nedostatečné. Jako provozovatel je uvedena údajně firma z Panamy, která figuruje u mnoha jiných rizikových e-shopů. Na stránkách odbíhá odpočítávání kusů, které zbývají, aby spotřebitel byl tlačen k rozhodnutí a neměl čas o nákupu přemýšlet. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(05. 08. 2018)

———————————


bodlina.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(04. 08. 2018)

———————————


hasicidolnimecholupy.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Podle informací spotřebitelů je vyžadována platba předem, po úhradě ale zboží nepřichází. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(03. 08. 2018)

———————————


lenka-nehty.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(02. 08. 2018)

———————————


gabiony-bouse.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(01. 08. 2018)

———————————


achatpharma.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(31. 07. 2018)

———————————


xamil.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(30. 07. 2018)

———————————


moravec-holubi.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(29. 07. 2018)

———————————


znacekobuv.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(28. 07. 2018)

———————————


cz.thevarbooster.com

Webové stránky slibují naprosto neznámý přípravek na křečové žíly. Na stránky jsou spotřebitelé odkazováni ve spamech, které chodí do elektronické pošty. Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Web je anonymní, jen v zápatí je uvedeno, že se jedná o subjekt z Panamy. Výrobek zcela neznámý. Na stránkách navíc probíhá odpočítávání času jako nátlak na spotřebitele. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(27. 07. 2018)

———————————


internet-televize-volani.cz

Webové stránky jsou zařazeny mezi rizikové také na základě varování ČTÚ před neznámou společností, která není zaregistrována jako podnikatel v el. komunikacích, ačkoli nabízí údajně připojení k těmto službám. Na stránce je v sekci kontakt pouze obyčejný formulář. Web je zcela anonymní, neobsahuje zákonné náležitosti.

(26. 07. 2018)

———————————


cz.theartrovex.com

Webové stránky slibují naprosto neznámý přípravek na klouby. Na stránky jsou spotřebitelé odkazováni ve spamech, které chodí do elektronické pošty. Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Web je anonymní, výrobek zcela neznámý a mohl by mít i negativní vliv na lidské zdraví. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(25. 07. 2018)

———————————


econtech.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(24. 07. 2018)

———————————


czr.titan-man.me

Webové stránky slibují naprosto neznámý přípravek na zvětšení mužského přirození. Na stránky jsou spotřebitelé odkazováni ve spamech, které chodí do elektronické pošty. Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Web je anonymní, výrobek zcela neznámý a mohl by mít i negativní vliv na lidské zdraví. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(23. 07. 2018)

———————————


shopnaturenow.com/420/audisinmaxi-prt2/gps/

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné. Na stránkách je pak nabízen pochybný výrobek na zlepšení sluchu, tento výrobek však úmyslně není prezentován jako naslouchátko, ačkoli fakticky naslouchátkem je. Na naslouchátko, coby stanovený výrobek, se vztahují povinnosti, které tento přístroj nesplňuje. Lékaři před tímto výrobkem spotřebitele varují. Kontaktem na webu je výhradně formulář a opět tel. číslo +420 234102147, které se objevuje u celé řady rizikových e-shopů, viz níže. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(22. 07. 2018)

———————————


proofeyewear.cz

Na webu jsou brýle. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(21. 07. 2018)

———————————


worldinfoclub.com/420/audisinmaxi-prt2/gps/

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné. Na stránkách je pak nabízen pochybný výrobek na zlepšení sluchu, tento výrobek však úmyslně není prezentován jako naslouchátko, ačkoli fakticky naslouchátkem je. Na naslouchátko, coby stanovený, výrobek se vztahují povinnosti, které tento přístroj nesplňuje. Lékaři před tímto výrobkem spotřebitele varují. Kontaktem na webu je výhradně formulář a opět tel. číslo +420 234102147, které se objevuje u celé řady rizikových e-shopů, viz níže. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(20. 07. 2018)

———————————


cz1.thewelltox.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, slibují zcela neznámý produkt na pleť. Obchodní podmínky zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel může prodejce kontaktovat výhradně přes formulář. Stránka má v zápatí uvedeno Panama International. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(19. 07. 2018)

———————————


facestyle.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(18. 07. 2018)

———————————


anitablakebooks.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(17. 07. 2018)

———————————


prezentujtejakoamos.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(16. 07. 2018)

———————————


eccoboty.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu, avšak na ten nikdo nereaguje. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(15. 07. 2018)

———————————


jannovy.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(14. 07. 2018)

———————————


intercamp2016.cz

Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(13. 07. 2018)

———————————


vak-agency.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval anonymní subjekt. Po požadavku uhradit zboží kartou odcházejí peníze z účtu do Číny dle podání spotřebitele. Přijde po delší době zboží nižší kvality. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(12. 07. 2018)

———————————


cleanfun.cz

Na stránkách je nabídka obuvi. Po požadavku uhradit zboží předem kartou dle podání spotřebitele dorazí zboží se značným zpožděním a navíc nekvalitní, jiný typ, patrně dokonce padělek. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. na reklamace nikdo nereaguje. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(11. 07. 2018)

———————————


msudvoru.cz

Doména původně mateřské školky, kterou následně jako volnou doménu zaregistroval neznámý subjekt. Na webu je nabízena obuv. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(10. 07. 2018)

———————————


kockyaumeni.cz

Bývalá majitelka doménu přestala využívat, jako volnou www adresu si ji zaregistroval neznámý subjekt. Na webu je nabízena obuv. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(09. 07. 2018)

———————————


ulucky.cz

Bývalá majitelka doménu přestala využívat, jako volnou www adresu si ji zaregistroval neznámý subjekt. Na webu je nabízena obuv. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(08. 07. 2018)

———————————


mitbyt.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval neznámý subjekt. Na webu je nabídka údajně značkové obuvi. Po požadavku uhradit zboží předem kartou dle podání spotřebitele po dlouhé době dorazí zboží z Číny, u kterého je nutné zaplatit ještě clo, avšak nejedná se žádné značkové zboží. Jako provozovatel není uveden také nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(07. 07. 2018)

———————————


saneras.cz

Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(06. 07. 2018)

———————————


eccoczech.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Jediná cesta, jak kontaktovat prodejce, je formulář na webu, avšak na ten nikdo nereaguje. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(05. 07. 2018)

———————————


nadacearborvitae.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval neznámý subjekt. Po požadavku uhradit zboží předem kartou dle podání spotřebitele žádné zboží nedorazí a na kontaktování přes formulář na stránkách nikdo nezareaguje. Jako provozovatel není uveden také nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(04. 07. 2018)

———————————


betaxicirkvice.cz

Na stránkách je nabídka obuvi. Po požadavku uhradit zboží předem kartou dle podání spotřebitele žádné zboží nedorazí. Jako provozovatel není uveden také nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(03. 07. 2018)

———————————


bestrcs.com

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval neznámý subjekt. Po požadavku uhradit zboží předem kartou dle podání spotřebitele žádné zboží nedorazí a na kontaktování přes formulář na stránkách nikdo nezareaguje. Jako provozovatel není uveden také nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(02. 07. 2018)

———————————


iwwa-dt.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval neznámý subjekt. Po požadavku uhradit zboží předem kartou dle podání spotřebitele žádné zboží nedorazí a na kontaktování přes formulář na stránkách nikdo nezareaguje. Jako provozovatel není uveden také nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(01. 07. 2018)

———————————


slprojects.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval neznámý subjekt. Na webu je nabídka údajně značkové obuvi. Po požadavku uhradit zboží předem kartou dle podání spotřebitele po dlouhé době dorazí zboží z Číny, u kterého je nutné zaplatit ještě clo (cca 800 Kč), avšak nejedná se žádné značkové zboží. Jako provozovatel není uveden také nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(30. 06. 2018)

———————————


viladumbohdalec.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval někdo jiný. Na stránkách je nabídka obuvi. Po požadavku uhradit zboží kartou odcházejí peníze z účtu do Číny dle podání spotřebitelů. Přijde zboží nižší kvality zabalené v igelitu, doručené boty nejsou stejné jako v nabídce. Kontaktovat prodejce nelze, nereaguje ani na vyplnění formuláře na svých stránkách. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(29. 06. 2018)

———————————


itmedico.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval neznámý subjekt. Po požadavku uhradit zboží předem kartou dle podání spotřebitele žádné zboží nedorazí a na kontaktování přes formulář na stránkách nikdo nezareaguje. Jako provozovatel není uveden také nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(28. 06. 2018)

———————————


aussmak.cz

Na webu je nabídka obuvi. Podle informací spotřebitele zboží po úhradě nebylo dodáno. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(27. 06. 2018)

———————————


riddex2-cz.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, slibují zcela neznámý a údajně zázračný přípravek proti hmyzu. Obchodní podmínky zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(26. 06. 2018)

———————————


mystickadama.cz

Prodávající ukončil činnost v režimu živnostenského podnikání, neustále však e-shop přijímá peníze za objednávky, prodejce je však dle podání spotřebitele nevyřizuje. ČOI předává podněty na živnostenský úřad. Na e-shopu nejsou žádné obchodní podmínky, žádné informace o uplatnění práv z vad zboží. Z uvedených důvodů ČOI hodnotí nákup jako zde rizikový.

(25. 06. 2018)

———————————


slomek.com

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(24. 06. 2018)

———————————


travelovers.cz

Bývalý majitel domény stránky přestal využívat, jako volnou doménovou adresu si ji zaregistroval subjekt patrně z Asie. Po požadavku uhradit zboží kartou odcházejí peníze z účtu do Číny dle podání spotřebitelů. Přijde zboží nižší kvality. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(23. 06. 2018)

———————————


krcma-marketa.cz

Na webu je nabídka obuvi. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(22. 06. 2018)

———————————


koneckoncu-restaurace.cz

Na webu je nabídka obuvi, zaplacení pouze kartou. Stržena jiná – mnohem vyšší částka. Na reklamace nikdo nereaguje. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(21. 06. 2018)

———————————


kalasovoreznictvi.cz

Na webu je nabídka obuvi, zaplacení pouze kartou. Stržena jiná – mnohem vyšší částka. Na reklamace nikdo nereaguje. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(20. 06. 2018)

———————————


lukasvalis.cz

Na webu je nabídka obuvi, zaplacení pouze kartou. Stržena jiná – mnohem vyšší částka. Na reklamace nikdo nereaguje. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(19. 06. 2018)

———————————


cukrovivsetin.cz

Na webu je nabídka obuvi, zaplacení pouze kartou. Stržena jiná – mnohem vyšší částka. Na reklamace nikdo nereaguje. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(18. 06. 2018)

———————————


discoplatnet.cz

Na webu je nabídka obuvi, zaplacení pouze kartou. Stržena jiná – mnohem vyšší částka. Na reklamace nikdo nereaguje. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(17. 06. 2018)

———————————


areareklama.cz

Na webu je nabídka obuvi, zaplacení pouze kartou. Stržena jiná – mnohem vyšší částka. Na reklamace nikdo nereaguje. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(16. 06. 2018)

———————————


anstyl.cz

Na webu je nabídka obuvi, zaplacení pouze kartou. Stržena jiná – mnohem vyšší částka. Na reklamace nikdo nereaguje. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(15. 06. 2018)

———————————


extrapecka.cz

Na webu je nabídka obuvi, zaplacení pouze kartou. Stržena jiná – mnohem vyšší částka. Na reklamace nikdo nereaguje. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(14. 06. 2018)

———————————


tbautodily.cz

Na webu není nabídka autodílů, jak by se dalo očekávat, ale nabídka obuvi. Po objednání a zaplacení dodáno zcela jiné zboží – neznačkové, o dvě čísla menší. Na reklamace nikdo nereaguje. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(13. 06. 2018)

———————————


seminarkynamiru.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu je nabídka obuvi. Podle podání spotřebitele peníze odcházejí z účtu do Číny a přijde sice zboží, ale úplně jiné, mnohem nižší hodnoty, než bylo objednáno. Na reklamace prodejce nijak nereaguje. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(12. 06. 2018)

———————————


lsfeghhr.bestseller-super.ru/?country_code=CZ
maritim.biz.ua/lsfeghhr1

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, slibují zcela neznámý a údajně zázračný přípravek k vnitřnímu užití, který by vás měl zbavit závislosti na alkoholu. Obchodní podmínky zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Na stránkách probíhá odpočítávání času, po který uvedená nabídka platí, avšak časomíra se vrací zpět, jde o nekalou obchodní praktiku a nátlak na spotřebitele, aby nakoupil a neměl čas o nabídce přemýšlet. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(11. 06. 2018)

———————————


cz1.therecardio.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, slibují zcela neznámý produkt na léčbu srdeční hypertenze. Jedná se však o neznámý přípravek, který má sloužit k léčbě, aniž by byl schválen Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Obchodní podmínky zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. Jako provozovatel je uvedena společnost z Panamy. Na stránkách probíhá odpočítávání času, po který uvedená nabídka platí, avšak časomíra se vrací zpět, jde o nekalou obchodní praktiku a nátlak na spotřebitele, aby nakoupil a neměl čas o nabídce přemýšlet. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(10. 06. 2018)

———————————


provadenistaveb.eu

Na webu není nabídka staveb, jak by se dalo očekávat, ale nabídka obuvi. Po objednání a zaplacení dodáno zcela jiné zboží. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(09. 06. 2018)

———————————


svetovniezici.eu

Společnost lze kontaktovat výhradně formulářem. Uvedené údaje vedou do Las Vegas, přičemž doména je registrovaná v Belgii. Obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné. I na základě negativních zkušeností spotřebitelů Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(08. 06. 2018)

———————————


skvizovice.cz

Stránky původně místního fotbalového klubu po expiraci koupeny neznámým subjektem. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(07. 06. 2018)

———————————


lmftiiyw.bestseller-super.ru/?country_code=CZ

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, slibují zcela neznámý produkt na klouby. Obchodní podmínky zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(06. 06. 2018)

———————————


mariefritzovaphoto.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu není nabídka fotoslužeb, jak lze očekávat dle názvu, ale především oděvy. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(05. 06. 2018)

———————————


stamoprojekt.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Spotřebitelům bylo doručeno zboží jiné kvality, a to padělky patrně z Číny. Přestože e-shop působí evropsky, veškerý text nese jasné znaky automatického překladu. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(04. 06. 2018)

———————————


nakupprodej.eu

Zneužití údajů společnosti jinou osobou. Ceny uváděny v Kč, po odeslání objednávky požadavek na úhradu v kryptoměně. Po uplatnění odstoupení od smlouvy je vyhrožováno zahájením exekučního řízení. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(03. 06. 2018)

———————————


jakubhoudek.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu je nabídka obuvi. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(02. 06. 2018)

———————————


demartinipraha.cz

Na webu je nabízena obuv. Dle podání spotřebitele zaplaceny předem značkové boty za 1624 Kč, doprava následně stála 310 Kč, avšak z karty bylo odečteno 2207 Kč. Po několika dnech místo značkových bot dorazily úplně jiné boty, zcela obyčejné, které je možné koupit kdekoli na stánku. Stránky jsou anonymní, není tedy zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(01. 06. 2018)

———————————


planetinfocenter.com/420/peu-bnme-12050/gps/
shopnaturenow.com/420/peu-bnme-12050/gps/

Na webu je nabízen údajně „zázračný“ přístroj na úsporu paliva a efektivnost motoru. Na stránkách je postupně odečítán počet kusů s cílem vytvořit nátlak na spotřebitele k rychlému nákupu. Ani není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Na stránkách je pouze kontaktní formulář a telefonní číslo, které je u mnoha dalších rizikových webů. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(31. 05. 2018)

———————————


fastcomputerreport.com/420/a5400/
easymoneypc.com/420/a5400/

Na webu je nabízen flash disk údajně ke „zázračnému“ zrychlení práce s počítačem. Na webu je postupně odečítán počet kusů s cílem vytvořit nátlak na spotřebitele k rychlému nákupu. Ani není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(30. 05. 2018)

———————————


thesetup.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu je nabízeno oblečení. Dle informací od spotřebitele po zaplacení nikdo nereaguje, zboží není doručeno. Ze stránek ani není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(29. 05. 2018)

———————————


snake4you.com

Na webu jsou nabízeny především boty. Dle informací od spotřebitelů po zaplacení nikdo nereaguje, zboží není doručeno. Ze stránek ani není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(28. 05. 2018)

———————————


thtex.cz

Na webu je nabízena obuv. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(27. 05. 2018)

———————————


diamondreal.cz

Na webu jsou nabízeny hodinky a šperky za tisíce korun. Dle podání spotřebitele objednány náušnice, zaplaceny předem, místo toho přišly obnošené pantofle, nikdo nereaguje. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(26. 05. 2018)

———————————


vmtip.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu jsou především nabízeny boty a brýle. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(25. 05. 2018)

———————————


cz.theelmacho.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, slibují zcela neznámý produkt pro muže. Obchodní podmínky zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. Při zavření prohlížeče se objeví okamžitě nabídka objednat tento neznámý produkt se slevou. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(24. 05. 2018)

———————————


starmaxxpneu.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu není nabídka pneumatik, jak lze očekávat dle názvu, ale především obuv. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(23. 05. 2018)

———————————


cz8.theerogan.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, slibují slibují neznámý přípravek na rychlou erekci. Obchodní podmínky v češtině zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. Jako provozovatel je uvedena údajně firma z Panamy, která figuruje u mnoha jiných rizikových e-shopů. Na stránkách odbíhá odpočítávání kusů, které zbývají, aby spotřebitel byl tlačen k rozhodnutí a neměl čas o nákupu přemýšlet. Při aktualizaci stránky však zbývající kusy zase přibudou, jde o klamání spotřebitele. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(22. 05. 2018)

———————————


fotokadlec.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu není nabídka fotoslužeb, jak lze očekávat dle názvu, ale především obuv. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(21. 05. 2018)

———————————


brod-way.cz

Čeština jeví známky strojového překladu. Na webu je především obuv. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(20. 05. 2018)

———————————


laura-pradelko.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu není nabídka spodního prádla, jak lze očekávat dle názvu, ale především brýle. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(19. 05. 2018)

———————————


chambres-roscoff.com

Čeština jeví známky strojového překladu. Na webu je především obuv. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(18. 05. 2018)

———————————


soukenicka3.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva, na stránkách je používán nekvalitní český jazyk, chybí kontaktní údaje, k dispozici je pouze kontaktní formulář. Česká obchodní inspekce spotřebitele před těmito stránkami varuje.

(17. 05. 2018)

———————————


strechasveta.cz

Ze stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Stránky jsou tedy zcela anonymní. Obchodní podmínky chybí. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce i na základě podnětů spotřebitelů varuje.

(16. 05. 2018)

———————————


koaliceprolouny.cz

Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím. Podle zkušeností spotřebitelů po zaplacení zboží nikdo už se zákazníky nekomunikuje. Stránky jsou zcela anonymní. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(15. 05. 2018)

———————————


ip-konference.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Podle zkušeností spotřebitelů je zde vyžadována platba předem, po objednávce zasláno úplně jiné zboží. Prodejce nekomunikuje. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(14. 05. 2018)

———————————


tep-instal.cz

Opuštěná doména původně sloužící k nabídce topenářských služeb, v současné době na stránkách nabízeny textilní výrobky. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce spotřebitele před těmito stránkami varuje.

(13. 05. 2018)

———————————


zbynek-kohout.cz

Ze stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Stránky jsou tedy zcela anonymní. Obchodní podmínky chybí. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce i na základě podnětů spotřebitelů varuje.

(12. 05. 2018)

———————————


aaa-sport.com

Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím. Podle zkušeností spotřebitelů prodávající nereaguje ani na e-maily s požadavkem na reklamaci. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(11. 05. 2018)

———————————


reebokcrossfitspeedtr.cz

Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím. Podle zkušeností spotřebitelů je zde vyžadována platba předem, po objednávce zasláno úplně jiné zboží. Stránky jsou zcela anonymní. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(10. 05. 2018)

———————————


cz.mydiettonus.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, slibují slibují přípravek na rychlé zhubnutí. Obchodní podmínky v češtině zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. Jako provozovatel je uvedena údajně firma z Panamy. Na stránkách odbíhá odpočítávání času, aby spotřebitel byl tlačen k rozhodnutí a neměl čas o nákupu přemýšlet. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(09. 05. 2018)

———————————


skolkamalysvet.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu není školka, jak lze očekávat dle názvu, ale především nabídka údajně značkového oblečení. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(08. 05. 2018)

———————————


advokat-panenka.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu není nabídka služeb advokáta, jak lze očekávat dle názvu, ale především obuv. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(07. 05. 2018)

———————————


koralkova-skolicka.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu není školka, jak lze očekávat dle názvu, ale především nabídka údajně značkového oblečení. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(06. 05. 2018)

———————————


bezpecnostni-zpravodaj.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(05. 05. 2018)

———————————


besedahotel.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu není hotel, jak lze očekávat dle názvu, ale především obuv. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(04. 05. 2018)

———————————


europom2017.cz

Opuštěná doména, na které je nabízena obuv, doplňky a oděvy. Nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, stránky jsou zcela anonymní. Spotřebitel nezjistí, s kým uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(03. 05. 2018)

———————————


pedikura-irena.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu není nabídka pedikůry, jak lze očekávat dle názvu, ale především brýle. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(02. 05. 2018)

———————————


enviedulife.cz

Opuštěná doména, na které je nabízena obuv, doplňky a oděvy. Nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, stránky jsou zcela anonymní. Spotřebitel nezjistí, s kým uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(01. 05. 2018)

———————————


lk-stomatologie.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím jsou většinou šortky a obuv. Ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Stránky jsou tedy zcela anonymní. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce i na základě podnětů spotřebitelů varuje.

(30. 04. 2018)

———————————


2rozprasovaci-brana-cz.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, slibují rozprašovač vody. Obchodní podmínky zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(29. 04. 2018)

———————————


clbr.cz

Opuštěná doména, kterou koupil někdo jiný a nyní je zde nabízena obuv, doplňky a oděvy. Nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, stránky jsou zcela anonymní. Spotřebitel nezjistí, s kým uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(28. 04. 2018)

———————————


autokamera-cz.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, slibují kameru do auta. Obchodní podmínky zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(27. 04. 2018)

———————————


xdrivestudio.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu je nabídka údajně značkového oblečení. Po provedení platby není zboží dodáno. Obchodní podmínky zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. E-shop je anonymní, spotřebitel tak neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(26. 04. 2018)

———————————


zahradniosvetleni-cz.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště. Obchodní podmínky zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(25. 04. 2018)

———————————


cejkor.cz

Opuštěná doména, na které je nabízena obuv, doplňky a oděvy. Nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, stránky jsou zcela anonymní. Spotřebitel nezjistí, s kým uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(24. 04. 2018)

———————————


carcam-cz.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, slibují kameru do auta. Obchodní podmínky zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(23. 04. 2018)

———————————


rovapodlahy.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu není nabídka podlah, jak lze očekávat dle názvu, ale oblečení. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(22. 04. 2018)

———————————


mrfix-cz.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, slibují sadu nářadí. Obchodní podmínky zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. Spotřebitel tak neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(21. 04. 2018)

———————————


damita.cz

Na stránkách je prodávána obuv, chybí jakékoli informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné (např. chybí informace o právu na odstoupení od smlouvy či o uplatnění práv z vadného plnění); doména je registrována na osobu sídlící v zahraničí, avšak uváděná adresa je pravděpodobně fiktivní (ulice rue Gouin de Beauchesne se nachází ve francouzském městě Saint-Malo, nikoli v německém městě Borken). Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(20. 04. 2018)

———————————


loznipradlocz.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště. Obchodní podmínky zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. Jako provozovatel není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(19. 04. 2018)

———————————


pizzaperfetta.cz

Opuštěná doména, která původně sloužila k jinému účelu. Na webu není nabídka pizzy, jak lze očekávat dle názvu, ale oblečení. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Po provedení platby není zboží dodáno. Česká obchodní inspekce před těmito stránkami spotřebitele varuje.

(18. 04. 2018)

———————————


salomons.cz

Opuštěná doména, na které je nabízena obuv, doplňky a oděvy. Nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, stránky jsou zcela anonymní. Spotřebitel nezjistí, s kým uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(17. 04. 2018)

———————————


velade.cz

Prodávající ukončil činnost v režimu živnostenského podnikání, neustále však e-shop přijímá objednávky, prodejce nevyřizuje reklamace atd. ČOI předává podněty na ŽÚ Brno, který podání postoupil PČR z důvodů podezření na spáchání tří trestních činů (neoprávněné podnikání, porušení práv k ochranné známce a podvod). Z uvedených důvodů ČOI hodnotí nákup jako zde rizikový.

(16. 04. 2018)

———————————


cyklotrasycesko.cz

Dodané zboží dle podání spotřebitelů neodpovídá objednávce, komunikace výhradně v angličtině, název domény neodpovídá nebízenému sortimentu (tím je obuv). Text je strojovým překladem, obchdní podmínky zcela chybí, stejně jako informace o prodejci. Web je zcela anonymní. Z uvedených důvodů ČOI hodnotí nákup jako zde rizikový.

(15. 04. 2018)

———————————


kurde.cz

Převážně nabídka obuvi a oblečení. Ze stránek není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Text jeví známky automatického překladu, ceny neodpovídají realitě. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(14. 04. 2018)

———————————


plnypohar.cz

Na e-shopu je nabízena obuv, chybí zde jakékoli identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné, jedná se o opuštěnou doménu, která nejspíš původně sloužila k jinému účelu než k prodeji obuvi. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(13. 04. 2018)

———————————


pohadkovyweb.cz

Opuštěná doména, na které je nabízena obuv, doplňky a oděvy. Nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, stránky jsou zcela anonymní. Spotřebitel nezjistí, s kým uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(12. 04. 2018)

———————————


brevnovskyklaster.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Překlad do češtiny je velmi špatný. Dozvíte se mimo jiné, že je možné využít vodní dopravu zboží, což je v ČR nesmysl. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(11. 04. 2018)

———————————


work-life.cz

Opuštěná doména, na které je nabízena obuv, doplňky a oděvy. Nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, stránky jsou zcela anonymní. Spotřebitel nezjistí, s kým uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(10. 04. 2018)

———————————


marketahavlikova.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(09. 04. 2018)

———————————


2prosmartwatch-cz.com

Internetové stránky nabízejí „chytré hodinky“. Ze stránek však není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Stránky jsou tedy zcela anonymní. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(08. 04. 2018)

———————————


cz.theonetwoslim.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, slibují výrobek na rychlé hubnutí. Na stránkách probíhá odpočítávání – časomíra, která nutí spotřebitele nepřemýšlet a rozhodnout se, protože po vypršení času údajně nabídka nebude platit. Jedná se však o nátlak na spotřebitele, po aktualizaci stránek odpočítávání začíná znovu. Obchodní podmínky zcela chybí, další informace na stránkách jsou nedostatečné. Jako provozovatel se na webu objevuje subjekt z Panamy. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(07. 04. 2018)

———————————


hank-carl.cz

Opuštěná doména, na které je nabízena obuv, doplňky a oděvy. Nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, stránky jsou zcela anonymní. Spotřebitel nezjistí, s kým uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(06. 04. 2018)

———————————


worldinfoclub.com/420/kd-bnme-10264-tox/gps/
bestpromocenter.com/420/kd-bnme-10264-tox/gps

Výrobek nabízený na těchto stránkách slibuje zázračné zhubnutí 2,5 kg do zítřka. Ze stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Stránky jsou tedy zcela anonymní. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce důrazně varuje.

(05. 04. 2018)

———————————


infos-nosnore-cz.com
no-snore1-cz.com

Internetové stránky, na které se dostanete nejčastěji na základě spamů v elektronické poště, slibují vyřešit chrápání údajně unikátním vynálezem, který má spotřebitel dávat do nosu na noc. Výrobek by mohl být i nebezpečný, protože si spotřebitel může znepřístupnit dýchání nosem. Na stránkách probíhá odpočítávání – časomíra, která nutí spotřebitele nepřemýšlet a rozhodnout se, protože po vypršení času údajně nabídka nebude platit. Jedná se však o nátlak na spotřebitele, po aktualizaci stránek odpočítávání začíná znovu. Ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Stránky jsou tedy zcela anonymní. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce důrazně varuje.

(04. 04. 2018)

———————————


xhoseprocz.com

Ze stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Stránky jsou tedy zcela anonymní. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

(03. 04. 2018)

———————————


v7-radardetector-cz.com

Internetové stránky nabízející detektor policejního radaru, o jehož vlastnostech se dá pochybovat, avšak ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Stránky jsou tedy zcela anonymní. Obchodní podmínky nedostatečné. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce i na základě podnětů spotřebitelů varuje.

(29. 03. 2018)

———————————


h-b-cz.com

Ze stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Stránky jsou tedy zcela anonymní. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce i na základě podnětů spotřebitelů varuje.

(28. 03. 2018)

———————————


p8nocnisvet.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Spotřebitelům bylo doručeno jiné zboží, text nese znaky automatického překladu. Název domény neodpovídá nabízenému zboží. Požadována je výhradně platba předem. Po zadání čísla platební karty jsou automaticky strhávány peněžní částky. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(27. 03. 2018)

———————————


rybari-smidary.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(26. 03. 2018)

———————————


nejkartarka.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím jsou většinou boty. Ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Stránky jsou tedy zcela anonymní. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce i na základě podnětů spotřebitelů varuje.

(23. 03. 2018)

———————————


pandorastore.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Spotřebitelům bylo doručeno jiné zboží, text nese znaky automatického překladu. Název domény neodpovídá nabízenému zboží. Požadována je výhradně platba předem. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(22. 03. 2018)

———————————


spacekreality.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Podle zkušeností spotřebitelů je zde vyžadována platba předem, po objednávce zasláno úplně jiné zboží. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(21. 03. 2018)

———————————


autoservisfaan.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(20. 03. 2018)

———————————


studioolca.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva, text nese znaky automatického překladu. ČOI hodnotí nákup na této doméně jako rizikový.

(19. 03. 2018)

———————————


hasici-vezky.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Spotřebitelům bylo doručeno jiné zboží, text nese znaky automatického překladu. Název domény neodpovídá nabízenému zboží. Požadována je výhradně platba předem. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(18. 03. 2018)

———————————


taneczeme.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím jsou většinou oděvy. Ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Stránky jsou tedy zcela anonymní. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce i na základě podnětů spotřebitelů varuje.

(17. 03. 2018)

———————————


mn-strechy.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(16. 03. 2018)

———————————


maxdiet.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva, text nese znaky automatického překladu. ČOI hodnotí nákup na této doméně jako rizikový.

(15. 03. 2018)

———————————


bvpodlahy.cz

V e-shopu je nabízeno oblečení, na stránkách chybí jakékoli informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné, velmi stručné informace v záložce Informace o dodání jsou nesrozumitelné, jedná se nejspíš o strojový překlad do českého jazyka. Název domény odkazuje na jiný druh zboží, než je v e-shopu nabízen.Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(14. 03. 2018)

———————————


teampardubice.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím jsou většinou brýle. Ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Stránky jsou tedy zcela anonymní. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce i na základě podnětů spotřebitelů varuje.

(13. 03. 2018)

———————————


vase-zumba.cz

Domény po expiraci, kterou využívala cvičitelka pro nabídku kurzů zumby, nyní někdo využívá k vystavení zboží, nejčastěji bot. Název domény vůbec neodpovídá produktům. Překlad do češtiny je strojový, věty někdy nedávají smysl. Na e-shopu je nabízeno zboží, prodejce je však zcela anonymní, tím nejen porušuje zákony, ale z pohledu spotřebitelů není koho kontaktovat. ČOI hodnotí nákup na této doméně jako rizikový.

(12. 03. 2018)

———————————


shopnaturenow.com/420/kd-bnme-11505-or/gps/

Nabídka údajně téměř zázračného přípravku na hubnutí, fotky stažené z fotobank. Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky zcela chybí, na stránkách je pak nabízen pochybný výrobek. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(11. 03. 2018)

———————————


wartsfix.com

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky zcela chybí. Na stránkách je pak nabízen pochybný výrobek s údajně zázračnou schopností léčby. Kontaktem je výhradně formulář. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(10. 03. 2018)

———————————


tporadna.cz

Na e-shopu jsou nabízeny oděvy, chybí zde jakékoli identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné, jedná se o opuštěnou doménu, která nejspíš původně sloužila k jinému účelu než k prodeji obuvi. Zboží je doručováno z Číny a často přijde v jiné než očekávané kvalitě. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(09. 03. 2018)

———————————


zelenetrhy.cz

Jedná se o nabídků oděvů a doplňků. Nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou nedostatečné, jde o strojový překlad do českého jazyka. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(08. 03. 2018)

———————————


cafezlonin.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především oblečení, obuv a brýle. Ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(07. 03. 2018)

———————————


nasealpy.cz

Převážně nabídka obuvi a oblečení. Ze stránek opět není nikde zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. I tedy je požadována úhrada platební kartou předem. Po zaslání částky není dle zkušeností spotřebitelů žádné zboží doručeno. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(06. 03. 2018)

———————————


sizepower.cz

Jedná se o nabídku obuvi, doplňků a oděvů. Ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Je požadována úhrada platební kartou předem. Po zaslání částky není dle zkušeností spotřebitelů žádné zboží doručeno. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(05. 03. 2018)

———————————


zeleznyprajzak.cz

Opět se jedná o prodej obuvi, doplňků a oděvů. Nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou nedostatečné, jde o strojový překlad do českého jazyka. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(04. 03. 2018)

———————————


degubrno.cz

Na stránkách je prodávána obuv, nejsou zde uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou nedostatečné, jedná se pravděpodobně o strojový překlad do českého jazyka. ČOI e-shop hodnotí jako rizikový.

(03. 03. 2018)

———————————


svhshop.cz

Na e-shopu je prodávána obuv, chybí zde jakékoli identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné, jedná se o opuštěnou doménu, která nejspíš původně sloužila k jinému účelu než k prodeji obuvi. Zboží je doručováno z Číny a často přijde v jiné než očekávané kvalitě. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(02. 03. 2018)

———————————


dymapraha.cz

Jedná se o nabídků oděvů a doplňků. Nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou nedostatečné, jde o strojový překlad do českého jazyka. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(01. 03. 2018)

———————————


filkop.cz

Na e-shopu je prodávána obuv, chybí zde jakékoli identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné, jedná se o opuštěnou doménu, která nejspíš původně sloužila k jinému účelu než k prodeji obuvi. Zboží je doručováno z Číny a často přijde v jiné než očekávané kvalitě. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(28. 02. 2018)

———————————


spartabrno2004.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Nabízené výrobky se ani nevyrábí a nedodávají v nabízených velikostech. Ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(27. 02. 2018)

———————————


skolkanahrade.cz

Ze stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Doménová adresa dokonce nesouvisí s nabízeným zbožím (boty, oblečení). Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(26. 02. 2018)

———————————


filkop.cz

Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Informace o dodání jsou pouze v angličtině. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(25. 02. 2018)

———————————


sirupy-od-radhoste.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky, stejně jako povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu, zcela chybí, na stránkách je pak používaný nekvalitní český jazyk. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(24. 02. 2018)

———————————


andysh.cz

Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Doménová adresa dokonce nesouvisí s nabízeným zbožím (boty, oblečení). Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(23. 02. 2018)

———————————


cssd-zdar.cz

Jedná se o internetový obchod s obuví, kde chybí jakékoliv údaje o jeho provozovateli i obchodní podmínky. Stránky jsou v českém jazyce, avšak evidentně se jedná o nepovedený strojový překlad. Dle údajů v registru je držitelem domény subjekt s adresou v Číně. Na stránkách je sekce FAQ, kde jsou např. určité informace o možnostech vrácení zboží, avšak tyto informace jsou nejen nesrozumitelné, ale také neodpovídají platné právní úpravě (lhůta pro odstoupení od smlouvy není jeden týden, ale 14 dnů, při odstoupení od smlouvy není možné, aby si prodávající účtoval 20 % z kupní ceny jako poplatek za znovuzískání).

(22. 02. 2018)

———————————


keramikazatec.cz

Opět se jedná o prodej obuvi, doplňků a oděvů. Nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou nedostatečné, jde o strojový překlad do českého jazyka, jen dle databáze nic.cz jsou držitelé domén z Číny. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(21. 02. 2018)

———————————


kryolipolyza-kavitace-praha.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky, stejně jako povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu, zcela chybí, na stránkách je pak používaný nekvalitní český jazyk. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(20. 02. 2018)

———————————


jubix.cz

Opět se jedná o prodej obuvi, doplňků a oděvů. Nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou nedostatečné, jde o strojový překlad do českého jazyka, jen dle databáze nic.cz jsou držitelé domén z Číny. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(19. 02. 2018)

———————————


ibiskovy-raj.cz

Na stránkách je prodávána obuv, nejsou zde uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou nedostatečné, jedná se pravděpodobně o strojový překlad do českého jazyka, a to nejen pokud jde o informace o dodání, ale i co se týče názvů druhů výrobků („samdálův byt“, „čerpadla a pepeti“, „trenéři“). ČOI e-shop hodnotí jako rizikový.

(18. 02. 2018)

———————————


bibliotecadelvino.cz

Na e-shopu je prodávána obuv, chybí zde jakékoli identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné, jedná se o opuštěnou doménu, která nejspíš původně sloužila k jinému účelu než k prodeji obuvi. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(17. 02. 2018)

———————————


fitstudiojump.cz

Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Opuštěná doména byla dříve využívána pro jiné účely. Doménová adresa dokonce nesouvisí s nabízeným zbožím (boty, oblečení). Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(16. 02. 2018)

———————————


e-porovnani.cz

Na e-shopu je prodávána obuv, chybí zde jakékoli identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné, jedná se o opuštěnou doménu, která nejspíš původně sloužila k jinému účelu než k prodeji obuvi. Překlad do češtiny je strojový. ČOI e-shop hodnotí jako rizikový.

(15. 02. 2018)

———————————


cz.thevalgusplus.com

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky zcela chybí. Na stránkách je pak nabízen pochybný výrobek s údajně zázračnou schopností léčby nohou. Kontaktem je výhradně formulář. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(14. 02. 2018)

———————————


fanshopzlin.cz

Na e-shopu je prodávána obuv, chybí zde jakékoli identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné, jedná se o opuštěnou doménu, která nejspíš původně sloužila k jinému účelu než k prodeji obuvi. Překlad do češtiny je strojový. ČOI e-shop hodnotí jako rizikový.

(13. 02. 2018)

———————————


nejfilm.cz

Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou nedostatečné – jedná se pravděpodobně o nepovedený strojový překlad do českého jazyka. Doménová adresa (nejfilm) nesouvisí s nabízeným zbožím (boty, oblečení). Nabízená obuv odpovídá polovině běžné ceny. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(12. 02. 2018)

———————————


katisimosro.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Spotřebitelům bylo doručeno zboží jiné kvality, a to padělky patrně z Číny. Přestože e-shop působí evropsky, veškerý text uveden ve slovenštině nese jasné znaky automatického překladu. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(11. 02. 2018)

———————————


zvirenaprodej.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv a oblečení. Ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky, stejně jako povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu, zcela chybí, na stránkách je pak používaný nekvalitní český jazyk. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(10. 02. 2018)

———————————


pandoraliberec.cz

Chybí zde jakékoli identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné, jedná se o opuštěnou doménu, která nejspíš původně sloužila k jinému účelu než k prodeji hodinek a šperků. Objednané zboží nebylo spotřebitelům vůbec doručeno. ČOI e-shop hodnotí jako rizikový.

(09. 02. 2018)

———————————


adidasoutlet.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Spotřebitelům bylo doručeno zboží jiné kvality, a to padělky patrně z Číny. Přestože e-shop působí evropsky, veškerý text uveden ve slovenštině nese jasné znaky automatického překladu. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(08. 02. 2018)

———————————


simple-new-chance-pro.com

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné. Na stránkách je pak nabízen pochybný výrobek s údajně zázračnou schopností pro metabolismus. Kontaktem je formulář a opět tel. číslo +420 234102147, které se objevuje u celé řady rizikových e-shopů, viz níže. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(07. 02. 2018)

———————————


www.manafas.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky zcela chybí, na stránkách je pak používaný nekvalitní český jazyk. Doména je registrovaná v zahraničí. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(06. 02. 2018)

———————————


simple-new-chance-pro.com

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky zcela chybí, na stránkách je pak nabízen pochybný výrobek s údajně zázračnou schopností. Kontaktem je formulář a opět tel. číslo +420 234102147, které se objevuje u celé řady rizikových e-shopů, viz níže. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(05. 02. 2018)

———————————


smart-new-opportunity.com

Nabídka léčebného přípravku na klouby, ačkoli není v ČR registrován jako léčivo. Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky zcela chybí, na stránkách je pak nabízen pochybný výrobek s údajně zázračnou schopností. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový. Kontaktem je formulář a opět tel. číslo +420 234102147, které se objevuje u celé řady rizikových e-shopů, viz níže.

(04. 02. 2018)

———————————


cz.egreencoffee.org

Nabídka kávy na hubnutí, fotky stažené z fotobank. Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky zcela chybí, na stránkách je pak nabízen pochybný výrobek s údajně zázračnou schopností. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový. Kontaktem je formulář a opět tel. číslo +420 234102147, které se objevuje u celé řady rizikových e-shopů. Při ozavření stránky jste přesměrováni na další nabídku s údajnou slevou na výrobky na hubnutí, opět jde o anonymní rizikový e-shop.

(03. 02. 2018)

———————————


cs.com.mynewhealth.eu
bestpromocenter.com/420/noblesan/gps/

Nabídka pilulek na prakticky okamžité zhudnutí. Fotky údajného profesora Druckamanna, který výrobek doporučuje, je stažen z databanky, jméno lékaře je také pravděpodobně smyšlené. Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky zcela chybí, na stránkách je pak nabízen pochybný výrobek s údajně zázračnou schopností. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový. Kontaktem je formulář a také tel. číslo +420 234102147, které se objevuje u celé řady rizikových e-shopů.

(02. 02. 2018)

———————————


www.formexplode.cz
bestofferstar.com/420/formexplode/index2.php

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky zcela chybí, na stránkách je pak nabízen pochybný výrobek s údajně zázračnou schopností odbourat tuky a vytvořit svaly bez cvičení. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(01. 02. 2018)

———————————


www.zko-beroun.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky zcela chybí, na stránkách je pak používaný nekvalitní český jazyk. Doména je registrovaná v zahraničí. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(26. 01. 2018)

———————————


www.newbalanceminimus.cz

Na e-shopu je prodávána obuv, chybí zde jakékoli identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné, jedná se o opuštěnou doménu, která nejspíš původně sloužila k jinému účelu než k prodeji obuvi. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(25. 01. 2018)

———————————


www.truhlarstvinovy.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv. Ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky, stejně jako povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu, zcela chybí, na stránkách je pak používaný nekvalitní český jazyk. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(24. 01. 2018)

———————————


cz.ecoslimmer.pro

Na e-shopu je prodávána obuv, chybí zde jakékoli identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky nejsou vůbec žádné. ČOI e-shop hodnotí jako rizikový. Nabízená potravina má mít léčebné účinky, což je v rozporu s právními předpisy a provozovatel webových stránek se může též dopouštět nekalé obchodní praktiky. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(23. 01. 2018)

———————————


www.eurorcrally.cz

V minulosti tuto internetovou doménu používal spolek modelářů rádiově ovládaných modelů aut, posléze však doménu včas nezaplatil a tak o ni přišel. Nyní se na stránkách objevila nabídka obuvi. V textech se vyskytuje značné množství chyb a nesmyslných formulací, jedná se zcela zřejmě o nekvalitní automatický překlad. Chybí zde jakékoli identifikační údaje prodávajícího. ČOI e-shop hodnotí jako rizikový.

(22. 01. 2018)

———————————


www.timberlandboots.cz

Na e-shopu je prodávána obuv, chybí zde jakékoli identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné, jedná se o opuštěnou doménu, která nejspíš původně sloužila k jinému účelu než k prodeji obuvi. Zboží je doručováno z Číny a často přijde v jiné než očekávané kvalitě. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(21. 01. 2018)

———————————


www.airmaxlevne.cz

Na e-shopu je prodávána obuv, chybí zde jakékoli identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné, jedná se o opuštěnou doménu, která nejspíš původně sloužila k jinému účelu než k prodeji obuvi. Zboží je doručováno z Číny a často přijde v jiné než očekávané kvalitě. Na reklamaci zpravidla nikdo neraguje. ČOI e-shop hodnotí jako rizikový.

(20. 01. 2018)

———————————


www.timberlandboty.cz

Na e-shopu je prodávána obuv, chybí zde jakékoli identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné, jedná se o opuštěnou doménu, která nejspíš původně sloužila k jinému účelu než k prodeji obuvi. Zboží je doručováno z Číny a často přijde v jiné než očekávané kvalitě. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(19. 01. 2018)

———————————


www.marekdanc.cz

Na e-shopu je prodávána obuv, chybí zde jakékoli identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné, jedná se o opuštěnou doménu, která nejspíš původně sloužila k jinému účelu než k prodeji obuvi. Zboží je doručováno z Číny a často přijde v jiné než očekávané kvalitě. ČOI e-shop hodnotí jako rizikový.

(18. 01. 2018)

———————————


www.flexa-plus.cz

Na stránkách je nabízen doplněk stravy, úvodní stránku není možné zobrazit celou, nefungují ani odkazy na horní liště, je možné pouze objednání konkrétního produktu. Na úvodní stránce ani na stránce s objednávkovým formulářem není uvedena cena. Na spotřebitele je vyvíjen nátlak s cílem přimět ho ke koupi: při snaze opustit objednávkový formulář se objeví dotaz „Opravdu chcete opustit tuto stránku?“ s informací „Máme pro Vás něco opravdu výjimečného.“ V případě návratu na stránku začne odpočítávání času s tím, že po jeho uplynutí se zobrazí ještě výhodnější nabídka (nabídka, která se zobrazí ihned obsahuje výraznou slevu, která je údajně platná pouze „dnes“), po uplynutí času se však nic nestane. Uvedené telefonní číslo na stránkách je stejné, jako na jiných stránkách podobného typu, které již byly vyhodnoceny jako rizikové. Web je opět anonymní, chybí jakékoli informace o prodávajícím. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(17. 01. 2018)

———————————


www.uggshop.cz

Na e-shopu je nabízena obuv, na stránkách nejsou žádné kontaktní údaje prodávajícího, stránky jsou v anglickém jazyce, ale je umožněn jejich strojový překlad do češtiny, obchodní podmínky neobsahují právními předpisy požadované informace (např. o právu na odstoupení od smlouvy, o možnostech uplatnění práv z vadného plnění, tj. reklamace), držitelem domény je podle údajů v registru osoba se sídlem v Austrálii. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(16. 01. 2018)

———————————


www.arget.cz

Na e-shopu je prodávána obuv, chybí zde jakékoli identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné, jedná se o opuštěnou doménu, která nejspíš původně sloužila k jinému účelu než k prodeji obuvi. Zboží je doručováno z Číny a často přijde v jiné než očekávané kvalitě. Na reklamaci zpravidla nikdo neraguje. ČOI e-shop hodnotí jako rizikový.

(15. 01. 2018)

———————————


www.ghostmovie.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky, stejně jako povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu, zcela chybí, na stránkách je pak používaný nekvalitní český jazyk. Doména je registrovaná v zahraničí. Doména stránek neodpovídá nabízenému sortimentu. Z činnosti sítě Evropských spotřebitelských center vyplývá, že doručované zboží není vždy v souladu s objednávkou, zboží navíc bylo některým zákazníkům doručeno z Číny. Z důvodu nemožnosti identifikovat prodávajícího pak nelze uplatnit zákonný nárok na odstoupení od smlouvy, stejně tak možnost reklamovat zboží je velmi ztížená. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(14. 01. 2018)

———————————


www.syrarnafrenstat.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv. Ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky, stejně jako povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu, zcela chybí, na stránkách je pak používaný nekvalitní český jazyk. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(13. 01. 2018)

———————————


www.tapety-sarka.cz

Stránky nemají žádné obchodní podmínky, není žádný kontakt, jsou zcela anonymní. Místo tapet, jak napovídá název domény, prodávají především oblečení. Na doménu nás upozornili nejen spotřebitelé, ale i původní vlastník, který doménu neprodloužil. Stránky považuje ČOI za rizikové.

(12. 01. 2018)

———————————


www.plzenskeforum.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv. Ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky, stejně jako povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu, zcela chybí, na stránkách je pak používaný nekvalitní český jazyk. Česká obchodní inspekce nákup zde považuje za rizikový.

(11. 01. 2018)

———————————


www.chartamusica.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu zcela chybí, doména je registrovaná ze zahraničí. Z činnosti sítě Evropských spotřebitelských center vyplývá, že doručované zboží není vždy v souladu s objednávkou, zboží navíc bylo některým zákazníkům doručeno z Číny. Z důvodu nemožnosti identifikovat prodávajícího pak nelze uplatnit zákonný nárok na odstoupení od smlouvy, stejně tak možnost reklamovat zboží je velmi ztížená. Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI e-shop jako rizikový.

(09. 01. 2018)

———————————


www.cidly.cz

Na e-shopu je prodávána obuv, chybí zde jakékoli identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné, jedná se o opuštěnou doménu, která nejspíš původně sloužila k jinému účelu než k prodeji obuvi. Zboží je doručováno z Číny a často přijde v jiné než očekávané kvalitě. Na reklamaci zpravidla nikdo neraguje. ČOI e-shop hodnotí jako rizikový.

(08. 01. 2018)

———————————


www.medigrid.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu zcela chybí, doména je registrovaná ze zahraničí. Z činnosti sítě Evropských spotřebitelských center vyplývá, že doručované zboží není vždy v souladu s objednávkou, zboží navíc bylo některým zákazníkům doručeno z Číny. Z důvodu nemožnosti identifikovat prodávajícího pak nelze uplatnit zákonný nárok na odstoupení od smlouvy, stejně tak možnost reklamovat zboží je velmi ztížená. Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI e-shop jako rizikový.

(07. 01. 2018)

———————————


www.xiomnia.com

Dle podání spotřebitelů se při registraci zapojíte do „soutěže“ o telefon, následně každý den je strhávána částka minimálně 99 Kč, ale většinou těchto zpoplatněných SMS bude za den několik. Spotřebitelé jsou nalákáni pod různými záminkami. Autoři se dokonce maskují pod značkou jiných společností, vydávají se například za Seznam.cz. Stránky jsou strojově přeloženy Google translatorem s lehkými chybami. Na stránkách je uvedeno, že provozovatelem je subjekt ze Singapuru. Vzhledem k těmto zkušenostem, podání spotřebitelů a také vzhledem k přeposlání informací z ČTÚ zařazuje Česká obchodní inspekce tyto stránky mezi rizikové.

(06. 01. 2018)

———————————


www.zkuspoker.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím je především obuv. Ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky, stejně jako povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu, zcela chybí, na stránkách je pak používaný nekvalitní český jazyk. Doména je registrovaná v zahraničí. Doména stránek neodpovídá nabízenému sortimentu. Z činnosti sítě Evropských spotřebitelských center vyplývá, že doručované zboží některým zákazníkům nebylo vůbec doručeno. Z důvodu nemožnosti identifikovat prodávajícího pak nelze uplatnit zákonný nárok na odstoupení od smlouvy považuje Česká obchodní inspekce nákup zde za rizikový.

(05. 01. 2018)

———————————


www.krajzlin.cz

Doména po expiraci, kterou někdo využívá k vystavení bot. Nejsou zde uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího. Z podání spotřebitelů vyplývá, že po zaplacení zboží začne někdo komunikovat a vytváří dojem nezaplacení cla a chce další peníze. Odstoupení od kupní smlouvy končí nekomunikací prodejce. Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI e-shop jako rizikový.

(04. 01. 2018)

———————————


www.umincovny.cz

Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží. V nabídce je především obuv. Na stránkách není k nalezení žádný kontakt na prodejce. Jediným kontaktem je pouze formulář, na ten podle spotřebitelů nikdo nereaguje. ČOI e-shop hodnotí jako rizikový.

(03. 01. 2018)

———————————


www.kickshoes.cz

Internetové stránky nabízející obuv, na stránkách chybí jakékoli obchodní podmínky, naprosoto žádné informace i prodávajícím. Držitelem domény má být osoba se sídle v USA, platba je však podle spotřebitelů zaúčtována vždy v čínských juanech. Jediný kontakt je přes formulář na údajného webmastera, nikdo však neodpovídá. Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI e-shop jako rizikový.

(02. 01. 2018)

———————————


www.masazemiroslavmodrany.cz

Na internetových stránkách nabízejících především boty a brýle není žádný kontaktní údaj, stránky jsou anonymní. Možnost platby pouze předem, neuveden žádný způsob dopravy, pouze jakýsi paušální poplatek za dopravné a balné ve výši 310 Kč. Zboží podle podání spotřebitelů nedoručeno, nikdo nereaguje. Česká obchodní inspekce před nákupem na tomto webu spotřebitele důrazně varuje.

(01. 01. 2018)

———————————


www.bromelo.cz

Na internetových stránkách nabízejících zboží není žádný kontaktní údaj, žádné IČO, žádné sídlo společnosti. Kromě toho, že chybá jakékoli informace o prodávajícím, dle zkušeností spotřebitelů navíc jedinou formou platby je úhrada předem a jednání provozovatele e-shopů není seriozní. Stránky naplňují všechny znaky rizikových e-shopů a ČOI před nákupem zde spotřebitele varuje.

(29. 12. 2017)

———————————


www.pohadkapribram.cz

Tento e-shop nabízí především obuv a brýle. Chybí jakékoli informace o prodávajícím, také obchodní podmínky. Dle zkušeností spotřebitelů, kteří se obracejí na Českou obchodní inspekci, e-shop po objednávce sice zboží doručí, ale úplně jiné, než jaké si spotřebitel objedná a na následné uplatnění zákonné možnosti vrácení zboží do 14 dnů bez udání důvodu nereaguje.

(28. 12. 2017)

———————————


www.limitedporcelain.cz

Tento e-shop prodává oblečení a obuv, chybí zde jakékoli informace o prodávajícím, obchodní podmínky žádné. Nákup zde hodnotí ČOI jako rizikový.

(27. 12. 2017)

———————————


cz.flame-fashion.com

Na webu chybí jakékoli údaje o prodejci. Stránky mají velmi nepovedený strojový překlad do češtiny. I na základě podání spotřebitelů nákup na těchto stránkách hodnotí ČOI jako rizikový.

(21. 12. 2017)

———————————


www.thebactefort.com

Na webových stránkách probíhá odpočítávání času, po který platí údajně výhodná nabídka. Nicméně časomíra se znovu zrestartuje. Je to nátlak na spotřebitele s cílem prodat mu výrobek, ačkoli o jeho vlastnostech není nic známo, prodejce je zcela anonymní. Stránky naplňují všechny znaky rizikových e-shopů a ČOI před nákupem zde spotřebitele varuje.

(20. 12. 2017)

———————————


www.guteidee.cz

Na webu chybí jakékoli údaje o prodejci. Stránky mají velmi nepovedený strojový překlad do češtiny. Podle podání spotřebitelů po zaslání peněz zboží nedorazí, nikdo nekomunikuje. Nákup na těchto stránkách považuje ČOI i na základě podání spotřebitelů jako rizikový.

(19. 12. 2017)

———————————


www.jazzandrock.cz

Na stránkách opět chybí jakékoli údaje o prodejci. Naprosto nepovedený strojový překlad do češtiny. Stránky naplňují všechny znaky rizikových e-shopů a ČOI před nákupem zde spotřebitele varuje.

(15. 12. 2017)

———————————


www.certovachata.cz

Na stránkách nejsou žádné obchodní podmínky a ani kontaktní údaje, platba je možná pouze předem. Stránky naplňují veškeré znaky rizikových e-shopů. ČOI před nákupem zde varuje.

(14. 12. 2017)

———————————


www.lubana-kosmetika.cz
www.stavbynykl.cz

Jedná se o klasický případ internetových obchodů, na kterých je vystaveno oblečení a obuv, avšak na stránkách nejsou žádné informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou nedostatečné (nepovedený strojový překlad do českého jazyka). Nákup zde považuje ČOI i na základě podání spotřebitelů jako rizikový.

(13. 12. 2017)

———————————


www.bootsagifts.com

Obchod prodávající šperky, stránky jsou v anglickém jazyce, ceny se však mohou zobrazovat i v českých korunách a je umožněno doručování do České republiky (již předvyplněno v objednávkovém formuláři); na stránkách nejsou uvedeny naprosto žádné informace o prodávajícím.

(12. 12. 2017)

———————————


www.hokejovedresy.com

Jedná se o internetový obchod v českém jazyce, ačkoli platba je možná pouze v cizí měně. Stránky anonymní, tedy bez identifikace prodávajícího, s nedostatečnými obchodními podmínkami v podobě nepovedeného strojového překladu do českého jazyka. Nákup zde hodnotí ČOI jako rizikový.

(11. 12. 2017)

———————————


www.topsportmarket.com

Opět zcela anonymní e-shop, chybí zde jakékoli informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou nedostatečné. ČOI nemá koho kontrolovat, spotřebitel může mít problém například s uplatněním práv z vadného plnění (tj. reklamace), případně s odstoupením od kupní smlouvy, protože není jasné, kdo je prodejcem. ČOI hodnotí nákup na této doméně jako rizikový.

(10. 12. 2017)

———————————


www.nikolka-zikova.cz

Tento e-shop prodává oblečení a obuv, chybí zde jakékoli informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné. Nákup zde hodnotí ČOI jako rizikový.

(09. 12. 2017)

———————————


www.club-valentino.cz

Opět se jedná o e-shop s oděvy a obuví, na stránkách chybí identifikační údaje prodávajícího, obchodní podmínky jsou nedostatečné, držitelem domény je osoba se sídlem v Číně. (Je zde podezření, že obchod prodává padělky, na ČOI se obrátila zástupkyně jedné ochranné známky). Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI e-shop jako rizikový.

(08. 12. 2017)

———————————


www.teiwazflorbal.cz

Prodej obuvi, chybí identifikační údaje prodávajícího, chybí obchodní podmínky (jakési podmínky se nacházejí v záložce „Výměny a vodní doprava“, pod touto záložkou jsou nesrozumitelné informace, jedná se o strojový překlad do českého jazyka, je zde např. uvedeno: „Po dokončení léčby začíná uvolňování,“ „K dodání obvykle trvá 4-8 pracovních dnů. 24-48 přesčasů na zpracování času a může trvat až 48 dalších hodin,“ či „Za veškeré mezinárodní výnosy a výměny účtujeme plnou cenu.“) ČOI hodnotí nákup na této doméně jako rizikový.

(07. 12. 2017)

———————————


www.lukastavebniny.cz

Opuštěná doména (výraz „stavebniny“ v názvu), prodej obuvi a oblečení, chybí údaje o prodávajícím a obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné (strojový překlad do češtiny). Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI e-shop jako rizikový.

(06. 12. 2017)

———————————


www.luciesafrankova.cz

Domény po expiraci, kterou někdo využívá k vystavení zboží, nejčastěji bot. Název domény vůbec neodpovídá produktům. Překlad do češtiny je strojový, věty někdy nedávají smysl. Na e-shopu je nabízeno zboží, prodejce je však zcela anonymní, tím nejen porušuje zákony, ale z pohledu spotřebitelů není koho kontaktovat. ČOI hodnotí nákup na této doméně jako rizikový.

(05. 12. 2017)

———————————


www.krnov-mpz.cz

Opuštěná doména, kterou někdou koupil a vystavil na webu boty. Ve skutečnosti je po zaplacení posláno jiné a naprosto nehodnotné zboží dle podání spotřebitelů. Překlad do češtiny je strojový, věty někdy nedávají smysl. Nejsou zde uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího. ČOI hodnotí nákup na této doméně jako rizikový.

(04. 12. 2017)

———————————


www.nohejbalzlin.cz
www.3sopky.cz
www.vaclavtaus.cz

Domény po expiraci, kterou někdo využívá k vystavení zboží, nejčastěji bot. Překlad do češtiny je strojový, věty někdy nedávají smysl. Na e-shopu je nabízeno zboží, prodejce je však zcela anonymní. ČOI hodnotí nákup na této doméně jako rizikový.

(01. 12. 2017)

———————————


www.myholky.cz

Doména po expiraci, kterou někdo využívá k vystavení zboží, nejčastěji bot. Nejsou zde uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího. Z podání spotřebitelů vyplývá, že po zaplacení zboží začne někdo komunikovat a vytváří dojem nezaplacení cla a chce další peníze. Odstoupení od kupní smlouvy končí nekomunikací prodejce. Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI e-shop jako rizikový.

(30. 11. 2017)

———————————


www.barvickyzdar.cz

Opuštěná doména, která je po expiraci a těží z historie původních seriozních stránek. Překlad do češtiny je strojový, věty nedávají smysl. Na e-shopu je nabízeno zboží, prodejce je však zcela anonymní. ČOI hodnotí nákup na této doméně jako rizikový. Jako držitel domény je uveden subjekt sídlící ve Spojených státech amerických.

(29. 11. 2017)

———————————


www.vacupress-praha.cz

Tento e-shop prodává oblečení a obuv, chybí zde jakékoli informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné. Nákup zde hodnotí ČOI jako rizikový. (Jako registrátor je uvedený 1API GmbH, držitel domény má sídlo v Německu).

(28. 11. 2017)

———————————


www.kovarstviborkovec.cz

Na stránce nejsou žádné údaje o prodávajícím. Podle podání spotřebitelů je nutné za objednávku platit předem, částka však byla stržena z platební karty dvakrát, zboží nedorazilo a platby odešly dle informací spotřebitele na účet v Pekingu. Stránky neposkytují spoteřbitelům naprosto žádné ze zákona povinné informace. Z těchto důvodů hodnotí Česká obchodní inspekce nákup na těchto stránkách jako rizikový.

(24. 11. 2017)

———————————


www.curentlyoffer.com

Na uvedené stránce nejsou jakékoli údaje o prodávajícím. Navíc pro spotřebitele odbíhá časomíra, která údajně počítá čas, kdy vyprší „výhodná“ nabídka, avšak jde o klamání, protože po aktualizaci stránky časomíra se vynuluje. Jedná se tak jen o nátlak na spotřebitele s cílem přimět jej k objednávce zboží na těchto anonymních stránkách. Podle informací od spotřebitelů ani po objednání nezíská spotřebitel informace o prodejci, není kam odstoupit od kupní smlouvy, ani není koho kontaktovat. Z těchto důvodů hodnotí Česká obchodní inspekce nákup na těchto stránkách jako rizikový.

(23. 11. 2017)

———————————


www.gurmetto.cz

Na první uvedené stránce nejsou jakékoli údaje o prodávajícím, jediným kontaktem je jakýsi formulář. Text je velmi špatným (strojovým) překladem do češtiny. Jedinou možností platby je platba předem na účet. Z těchto důvodů hodnotí Česká obchodní inspekce nákup na těchto stránkách jako rizikový.

(22. 11. 2017)

———————————


www.improvelevelblog.com
www.improvelevelblog.com/1072520.html

Na první uvedené stránce nejsou jakékoli údaje o prodávajícím, obchodní podmínky jsou nedostatečné a obsahují nesprávné informace, např. o odstoupení od smlouvy. Cena nabízeného výrobku není uvedena v českých korunách. Na druhé stránce jsou opět nedostatečné obchodní podmínky, které obsahují nesprávné informace, např. o odstoupení od smlouvy. Na stránkách jsou zřejmě fiktivní reference a fotografie z fotobanky. Spotřebiteli je odpočítáván čas, po který nabídka platí, odpočítáván je rovněž počet kusů výrobků za akční cenu. Aktualizací stránky se přitom čas odpočítává znovu. Česká obchodní inspekce hodnotí nákup na těchto stránkách jako rizikový. Jako prodávající je uvedena společnost DiaRemeium LLC se sídlem 420 North 20th Street, 35203 Birmingham, Alabama, USA.

(20. 11. 2017)

———————————


www.jilovevyhledy.cz

Opuštěná doména, která je po expiraci a těží z historie původních seriozních stránek. Překlad do češtiny je strojový, věty nedávají smysl. Na e-shopu je nabízeno zboží, prodejce je však zcela anonymní. ČOI hodnotí nákup na této doméně jako rizikový.

(10. 11. 2017)

———————————


www.lavandatrebic.eu

Opuštěná doména, která je po expiraci a těží z historie původně seriozního českého e-shopu (nyní provozovaného s koncovkou domény „.cz“) byla jako volná doména koupena jiným subjektem. Na e-shopu je nabízeno především oblečení a boty. Překlad do češtiny je strojový, věty nedávají smysl. Kontakt na provozovatele naprosto žádný. ČOI hodnotí nákup na této doméně jako rizikový.

(09. 11. 2017)

———————————


www.fox-shop.cz

Opět opuštěná doména po expiraci byla koupena subjektem, který uvádí, že je z Německa. Na e-shopu se prodávají boty, na jejichž pravost si si stěžuje jejich oficiální dovozce. Překlad do češtiny je strojový, věty nedávají smysl. Stejně tak jsou zcela nesmyslné obchodní podmínky. Není žádný kontakt na prodávajícího, nákup na těchto stránkách je z pohledu ČOI rizikový.

(08. 11. 2017)

———————————


www.cssd-trutnov.cz

Opuštěná doména po expiraci byla koupena subjektem, který údajně sídlí v Číně. Překlad je strojový, věty nedávají smysl. Stejně tak jsou zcela nesmyslné obchodní podmínky. Není žádný kontakt na prodávajícího, nákup na těchto stránkách je z pohledu ČOI rizikový.

(07. 11. 2017)

———————————


www.sokkr.cz

Jedná se o prodej obuvi bez identifikace prodávajícího a s nedostatečnými obchodními podmínkami, navíc v podobě nepovedeného strojového překladu do českého jazyka. Držitelem domény je údajně německý subjekt. Spotřebitelce bylo doručeno zcela jiné zboží, než které si prostřednictvím tohoto e-shopu objednala. S ohledem na absenci údajů o prodávajícím jsou možnosti řádného uplatnění práv z vadného plnění, případně dalších práv spotřebitelky, značně omezené. Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(06. 11. 2017)

———————————


www.vavbuilding.cz

Na stránkách je nabízená značková obuv, dodávány jsou však padělky. Nejsou zde uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, pouze kontaktní formulář, na který nikdo nereaguje. Chybí obchodní podmínky. Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(04. 11. 2017)

———————————


www.kozi-kramek.cz

Na stránkách nejsou uvedeny žádné informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou nedostatečné, název domény i v tomto případě neodpovídá prodávanému sortimentu (jedná se o prodej obuvi a oblečení). Doména je registrována na osobu se sídlem v Číně. Z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(03. 11. 2017)

———————————


www.eddiefest.cz

Obchodní podmínky zcela chybí. Za zboží na tomto e-shopu lze platit výhradně převodem. Nejsou uvedeny žádné informace o prodávajícím, nákup na těchto stránkách z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(02. 11. 2017)

———————————


www.agenturasindy.cz

Obchodní podmínky zcela chybí. Za zboží na tomto e-shopu lze platit výhradně převodem. Nejsou uvedeny žádné informace o prodávajícím, nákup na těchto stránkách z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(01. 11. 2017)

———————————


www.emiliosport.cz

Za zboží na tomto e-shopu lze platit výhradně převodem a prodejce dle podání spotřebitelů následně nereaguje a zboží neodesílá. Obchodní podmínky jsou nepovedeným strojovým překladem cizího jazyka. Zcela zde chybí jakékoli informace o prodávajícím, nákup na těchto stránkách z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(30. 10. 2017)

———————————


www.pecovat-o-motor.com

Na stránkách je nabízen produkt, který má zrychlit počítač. Opět chybí jakékoli identifikační údaje prodávajícího, stránky obsahují zřejmě fiktivní reference a fotografie z fotobanky, obchodní podmínky se týkají kuponového slevového klubu, držitelem domény je společnost sídlící v USA.

(26. 10. 2017)

———————————


www.medibaze.cz

Na stránkách se prodává obuv, chybí zde jakékoli informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné a nesrozumitelné, pravděpodobně se jedná o strojový překlad do českého jazyka. ČOI hodnotí nákup na těchto stránkách jako rizikový.

(25. 10. 2017)

———————————


www.paletafilm.cz

Doména má držitele se sídlem v Číně, na stránkách nejsou uvedeny žádné informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou nedostatečné. Název domény odkazuje na jiný druh zboží (filmy), než je na stránkách prodáván (obuv).

(24. 10. 2017)

———————————


www.vyjezdovyservis.cz

Na e-shopu nejsou známy informace o prodávajícím. Jak vyplývá z podání spotřebitelů, prodejce po objednávce nekomunikuje, odmítá umožnit odstoupit od kupní smlouvy.

(23. 10. 2017)

———————————


www.onycosolveoriginal.com

Doména je registrovaná ze zahraničí. Obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné, stejně tak společnost naprosto nereaguje na reklamace a vrácení zboží do 14 dnů bez udání důvodu. Jako provozovatel je uvedena společnost Onycosolve LLC, 2000 Town Center, Southfield, Michigan.

(12. 10. 2017)

———————————


www.product-club.com/cz/

Na stránkách nejsou žádné údaje o prodávajícím. Nedůvěryhodné recenze. Stránky Vás přesunou na jiné další podobné weby, např. bustural.com, kde dochází cíleně k odpočítávání (nátlak na rozhodnutí spotřebitele), fotografie údajně spokojených zákazníku z fotobanky, registrace stránek na Panamě.

(10. 10. 2017)

———————————


www.naradi-trepera.cz

Opuštěná dříve fungující doména byla obsazena novým prodávajícím. Nabízí převážně obuv, chybí zde jakékoli informace o prodávajícím a obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné. Nákup na těchto stránkách z uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(09. 10. 2017)

———————————


www.zacnivcas.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu. Na stránkách se prodává oblečení a obuv, chybí zde jakékoli informace o prodávajícím a obchodní podmínky. Stránka je registrována na jakýsi německý subjekt. Nákup na těchto stránkách z uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(06. 10. 2017)

———————————


www.smkarbo.cz

Ze stránek smkarbo.cz není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, stopy vedou dokonce na Nový Zéland. Zcela zde chybí jakékoli informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou nedostatečné, výhradně v angličtině. Nákup na těchto stránkách z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(05. 10. 2017)

———————————


www.stavimesvami.cz

Z těchto stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu. Zcela zde chybí jakékoli informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou také naprosto nedostatečné. Nákup na těchto stránkách z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(03. 10. 2017)

———————————


slevypandora.cz
blueoceantravel.cz

Na obou e-shopech chybí jakékoli údaje o prodávajícím, obchodní podmínky neobsahují zákonem stanovené informace, jsou psané nesrozumitelným způsobem, balíček se zbožím je odeslán z Číny.

(02. 10. 2017)

———————————


www.studiopantheon.cz

Z těchto stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu. Zcela zde chybí jakékoli informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou také naprosto nedostatečné. Nákup na těchto stránkách z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(27. 09. 2017)

———————————


www.matyaspaur.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu zcela chybí, doména je registrovaná ze zahraničí. Z činnosti sítě Evropských spotřebitelských center vyplývá, že zboží některým spotřebitelům nebylo i přes uhrazení kupní ceny doručeno. Z důvodu nemožnosti identifikovat prodávajícího pak nelze uplatnit zákonný nárok na odstoupení od smlouvy, stejně tak možnost reklamovat zboží je velmi ztížená.

(11. 09. 2017)

———————————


www.casmaturity.cz
essens4you.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu chybí, informace obsažené v obchodních podmínkách jsou zcela nedostatečné. Nákup na těchto stránkách z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(11. 09. 2017)

———————————


realitynadeje.cz

Na stránkách se prodává oblečení a obuv, chybí zde jakékoli informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné a nesrozumitelné (diakritická znaménka jsou nahrazena otazníky), držitel domény sídlí zřejmě na fiktivní adrese, název domény odkazuje na zcela jinou službu (reality).

(25. 08. 2017)

———————————


www.penzionwitke.cz
www.lacka.cz

Doména má držitele se sídlem v Číně, na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou nedostatečné – jedná se pravděpodobně o nepovedený strojový překlad do českého jazyka. Doménová adresa (penzion) nesouvisí s nabízeným zbožím (kabelky, boty, oblečení). Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(15. 08. 2017)

———————————


www.biofreshfood.cz

Doména má držitele se sídlem v Číně, na stránkách nejsou uvedeny žádné informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou nedostatečné – jedná se pravděpodobně o strojový překlad do českého jazyka. Název domény odkazuje na jiný druh zboží (potraviny), než je na stránkách prodáván (obuv).

(14. 08. 2017)

———————————


www.cafebalkon.cz

Na stránkách nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, spotřebitelce bylo dodáno jiné než objednané zboží, které bylo zasláno z Číny a spotřebitelce byl vyrouben celní poplatek, o kterém nebyla dopředu informována.Prodávající na pokusy o kontakt prostřednictvím internetového kontaktního formuláře nereaguje. Doména je registrována společností 1API GmbH, Talstrasse 27, 66424 Homburg, Německo, na jméno Katharina Schneider, An der Schillingbrücke 30, 89189, Neenstetten, Německo.

(11. 08. 2017)

———————————


www.pharmawise.cz
www.kyuba.cz
www.strojtos.cz
www.pemi-fasady.cz
www.autofactory.cz
www.kolin-jablonova.cz
www.zhenrisaru.cz
www.vipdrive.cz

Na těchto opuštěných doménách vznikly rizikové e-shopy. Na stránkách se nevyskytují žádné údaje o prodávajícím. Obchodní podmínky nasvědčují tomu, že se jedná o nepovedený (automatický) překlad do českého jazyka. Česká obchodní inspekce před nákupem na těchto doménách spotřebitele varuje. Název internetové stránky často ani neodpovídá prodávanému sortimentu. Registrátorem stránek je opět společnost 1API GmbH, Talstrasse 27, 66424 Homburg, Německo, držitelem zpravidla osoby sídlící v Německu či na české fiktivní adrese.

(28. 07. 2017)

———————————


www.zdravavyzivatabor.cz
www.mcckpe.cz
www.svobodaelektroprace.cz

Na stránkách je opět nabízena zejména obuv. Na těchto doménách se nevyskytují žádné údaje o prodávajícím. Obchodní podmínky nasvědčují tomu, že se jedná o nepovedený (automatický) překlad do českého jazyka. Česká obchodní inspekce před nákupem na těchto doménách spotřebitele varuje. Název internetové stránky často ani neodpovídá prodávanému sortimentu. Registrátorem stránek je společnost 1API GmbH, Talstrasse 27, 66424 Homburg, Německo, držitelem zpravidla osoby sídlící v Německu či na české fiktivní adrese.

(25. 07. 2017)

———————————


www.alfasun.cz

Dle podnětů spotřebitelů dodáno zcela jiné zboží než objednané, na reklamaci prodávající nereaguje. Na stránkách nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího.

(24. 07. 2017)

———————————


www.slevolandie.cz

Na tento e-shop již eviduje Česká obchodní inspekce více podání od spotřebitelů – obchod přijme platbu, nedodá zboží a dále nekomunikuje. Peníze spotřebiteli nevrátí.

(03. 07. 2017)

———————————


www.themfrc.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva, povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu chybí. Přestože se jedná o české webové stránky, na stránkách je používaný velmi nekvalitní český jazyk, zřejmě se jedná o strojový překlad. Z činnosti sítě Evropských spotřebitelských center vyplývá, že některým zákazníkům bylo doručeno zcela jiné zboží, a to nižší kvality, než byla objednána, podnikatel pak odmítá situaci řádně řešit. Z důvodu nemožnosti identifikovat prodávajícího je pak obtížné zákonné nároky vymáhat.

(23. 06. 2017)

———————————


www.czechmoda.com

Na tomto e-shopu je prodávána obuv, oblečení a doplňky, důvodem pro zveřejnění je důvodné podezření, že jsou na tomto e-shopu prodávány padělky. Prodávajícím je společnost Vulcain Int LTD se sídlem v Bulharsku. Ve spolupráci s bulharským dozorovým orgánem bylo zjištěno, že se prodávající na uváděné adrese nevyskytuje.

(23. 06. 2017)

———————————


econorcz.slipkas.com
econorcz.kupitdo.com

E-shop nabízí „přístroj pro šetření elektřiny“. Na stránkách nejsou uvedeny žádné informace o prodávajícím ani obchodní podmínky, naopak se zde vyskytují zřejmě fiktivní komentáře spokojených uživatelů s fotografiemi, které pocházejí z fotobanky. Držitel domény je z Ruska.

(19. 06. 2017)

———————————


zavlahy-cz.com

Na základě podnětu spotřebitele Česká obchodní inspekce prověřila internetové stránky a zjistila, že na nich nejsou uvedeny žádné údaje, prostřednictvím kterých by bylo možné identifikovat prodávajícího. Nepodařilo se ani identifikovat subjekt, na který je tato doména registrována. Obchodní podmínky, stejně jako povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu, také chybí.

(16. 06. 2017)

———————————


www.detskyklubrarasek.cz
www.mruklid.cz
www.koneckoncu-restaurace.cz
www.barbar-liberec.cz
www.teloveoleje.cz
www.fgcplzen.cz
www.expediceonline.cz
www.ikeafestivalnapadu.cz
www.atdband.cz
www.liliputovani.cz
www.finance-kubincova.cz
www.zanaharmonie.cz
www.utajenediscipliny.cz
www.velkamravenecnicka.cz
www.monikastolfova.cz
www.rodicingfestival.cz

Na stránkách chybí jakékoli údaje o prodávajícím, obchodní podmínky neobsahují zákonem požadované informace, jedná se o automatický překlad do českého jazyka. Držitelé domén jsou ze zahraničí (Čína).

(16. 06. 2017)

———————————


www.mojesranda.cz

Důvodem pro zveřejnění jsou především chybějící údaje o provozovateli daného e-shopu, tedy o osobě, se kterou spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči níž může nárokovat svá práva. Z činnosti sítě Evropských spotřebitelských center vyplývá, že provozovatel tohoto e-shopu nereaguje na jakékoli pokusy o komunikaci, a tedy neumožňuje spotřebitelům uplatnit svá práva, ať už se jedná o právo na odstoupení od smlouvy, příp. na reklamaci. Uvedený e-shop naplňuje i další typické znaky podvodného e-shopu, tj. špatná kvalita stránek, nesrozumitelné použití českého jazyka, registrace domény v zahraničí, atd.

(01. 06. 2017)

———————————


www.noha-zdravi.com

Důvodem pro zveřejnění jsou především chybějící údaje o provozovateli daného e-shopu, tedy o osobě, se kterou spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči níž může nárokovat svá práva (uvedena je pouze adresa „7061 Grand National Dr Orlando, FL 32819. USA“). Tento e-shop naplňuje i další typické znaky podvodného e-shopu, např. registrace domény v zahraničí, chybějící obchodní podmínky, atd.

(01. 06. 2017)

———————————


www.doverfitness.cz

Důvod pro zveřejnění: Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky, stejně jako povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu, zcela chybí, na stránkách je pak používaný velmi nekvalitní český jazyk. Doména je registrovaná v USA. Z činnosti sítě Evropských spotřebitelských center vyplývá, že doručované zboží není vždy v souladu s objednávkou, zboží navíc bylo některým zákazníkům doručeno z Číny. Z důvodu nemožnosti identifikovat prodávajícího pak nelze uplatnit zákonný nárok na odstoupení od smlouvy, stejně tak možnost reklamovat zboží je velmi ztížená.

(01. 06. 2017)

———————————


www.pandoraprsteny.cz

Důvod pro zveřejnění: Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky, stejně jako povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu, chybí. Přestože se jedná o české webové stránky, na stránkách je používaný velmi nekvalitní český jazyk. Z činnosti sítě Evropských spotřebitelských center vyplývá, že některým zákazníkům nebylo i přes úhradu celé kupní ceny zboží doručeno. Z důvodu nemožnosti identifikovat prodávajícího je pak obtížné zákonné nároky vymáhat.

(01. 06. 2017)

———————————


newenergysaver.pro
cz.technoweek.info

Na webech je nabízen prodej zařízení na šetření spotřeby elektrické energie. Toto zařízení však energii nešetří, ale naopak ji spotřebovává. Může se navíc jednat o nebezpečný výrobek. V roce 2012 byl do systému RAPEX nahlášen výrobek Power Factor Saver, výrobek představoval nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože napětí na kolících po odpojení výrobku ze zásuvky bylo příliš vysoké. Internetové stránky jsou provozovány zahraničními osobami, konkrétně společností PROTECTSERVICE, LTD., se sídlem na Kypru (newenergysaver.pro), stránky cz.technoweek.info jsou provozovány společností WhoisGuard, Inc. se sídlem v Panamě.

(19. 05. 2017)

———————————


www.nejsemvelbloud.cz
www.1soukromazskv.cz
www.kozloviceunepomuka.cz
www.discoplanet.cz
www.uctyrtlapek.cz
www.hospudkausplavu.cz
www.podlahyhodonin.cz
www.clevertrust.cz
www.deall.cz
www.fansbase.cz
www.dokonalaprace.cz
www.autokrecek.cz
www.drhumor.cz
www.veto-stav.cz
www.modernilogo.cz
www.segamontok.cz
www.deathcore.cz
www.geomedia.cz
www.tatranhabartice.cz
www.stavimerd.cz
www.uzeniny-domu.cz
www.salonbelieve.cz
www.eurica.cz
www.janbruzenak.cz

Na stránkách je nabízena zejména obuv. Na těchto doménách se nevyskytují žádné údaje o prodávajícím. Obchodní podmínky nasvědčují tomu, že se jedná o nepovedený (automatický) překlad do českého jazyka. Česká obchodní inspekce před nákupem na těchto doménách spotřebitele varuje. Název internetové stránky často ani neodpovídá prodávanému sortimentu (v názvu internetové stránky je např. výraz „instalatérství“, prodávaným zbožím je však obuv). Registrátorem stránek je společnost 1API GmbH, Talstrasse 27, 66424 Homburg, Německo, držitelem zpravidla osoby sídlící v Německu či na české fiktivní adrese.

(19. 05. 2017)

———————————


play.mobistos.com/lpx/CvQNE5zrXO

Stránka láká na výhru v podobě iPhone7, z textu drobným písmem je ale patrné, že se ve skutečnosti jedná o předplatné prémiových SMS v ceně 99 Kč/týden. Provozovatel je podle textu na stránce subjekt sídlící v Singapuru, stránky jsou zaregistrované na subjekt sídlící v Panamě.

(02. 05. 2017)

———————————


www.cze-rb.com

Na stránkách jsou nabízeny sluneční brýle, údajně značky Ray Ban. Ze stránek není zřejmé, kdo je prodávajícím, místo kontaktních údajů je k dispozici pouze kontaktní formulář, informace o možnosti odstoupení od smlouvy a uplatnění reklamace nejsou zcela v souladu se zákonem. Stránky jsou registrované na subjekt sídlící v Číně.

(19. 04. 2017)

———————————


cz.top-battery-adapter.com

Jedná se o internetový obchod nabízející akumulátory a adaptéry na notebooky. Jde zcela evidentně o zahraniční web, jako kontakt má jen webový formulář a adresu uvádí: Rm 37, 2/F, Tsuen Cheng Center, Sai Lau Kok Road, Tsuen Wan, NT, HKSAR. Web je přeložen do češtiny zřejmě robotem, nákup zde se rovná riziku nákupu na ulici od neznámé osoby, možnost reklamace takřka nulová. Spotřebitelé v podnětech uvádějí, že si objednali adaptér (platba proběhla předem na účet přes Paypal), ze zahraničí jim byl poslán jiný typ adaptéru a dále už s nimi prodávající nekomunikuje.

(18. 04. 2017)

———————————


www.modniznacky.com

Důvod zveřejnění: Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky, stejně jako povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu, zcela chybí. Doména je registrovaná v USA. Z činnosti sítě Evropských spotřebitelských center vyplývá, že doručované zboží není vždy v souladu s objednávkou, z důvodu nemožnosti identifikovat prodávajícího pak nelze uplatnit zákonný nárok na odstoupení od smlouvy.

(04. 04. 2017)

———————————


www.salesportal.cz

Důvod zveřejnění: Z činnosti Evropského spotřebitelské centra při České obchodní inspekci vyplývá, že daná společnost ve větším měřítku nedodává objednané a již zaplacené zboží, případně řádně neřeší spotřebitelské reklamace zboží. Na základě konciliační činnosti sítě Evropských spotřebitelských center se nedaří spotřebitelské stížnosti na tohoto podnikatele úspěšně řešit.

(09. 02. 2017)

———————————


centrum-akci.com/edu/pws/zacnete-plynule-hovorit-v-cizim-jazyce-nebo-100-vraceni-penez-zaruceno/

Důvod zveřejnění: Na stránkách je nabízen výukový program pro studium jazyků „multimediální internetová platforma interaktivních frází Fast Phrases“, nejsou zde však žádné informace o provozovateli a zcela chybí obchodní podmínky. Obrázek údajného majitele jazykové školy „Karla Lepiče“ pochází z pravděpodobně z fotobanky, stejně jako fotografie údajných spokojených zákazníků.

(23. 02. 2016)

———————————


www.magnufuel.com

Důvod zveřejnění: Podle informací na stránkách je prodávajícím společnost Magnufuel LLC. sídlící v USA. Na stránkách zcela chybí informace o možnostech uplatnění reklamace, informace o možnosti odstoupení od smlouvy neodpovídají zákonným požadavkům. Odpočítávání 15 minut pro objednání zboží za sníženou cenu začne po vypršení času znovu od začátku, totéž nastává při novém načtení stránky.

(27. 01. 2016)

———————————


www.optimaskpro.com

Důvod zveřejnění: Podle informací na stránkách je prodávajícím společnost OptiMaskPro LLC se sídlem v USA. Na stránkách jsou sice vyvěšeny všeobecné obchodní podmínky, ale zcela chybí informace o možnostech uplatnění reklamace, informace o možnosti odstoupení od smlouvy neodpovídají zákonným požadavkům.

(27. 01. 2016)

———————————


www.realquit.com

Důvod zveřejnění: Podle informací na stránkách je prodávajícím společnost RealQUIT Inc., která sídlí v USA. Na stránkách zcela chybí informace o možnostech uplatnění reklamace, informace o možnosti odstoupení od smlouvy neodpovídají zákonným požadavkům. Na úvodní stránce je představena údajná časově omezená zaváděcí nabídka, čas 15:59 min., který zbývá podle počitadla do jejího konce, se však obnovuje při každém novém načtení stránky, automaticky se také obnoví, když jej návštěvník stránky nechá jednoduše vypršet.

(07. 01. 2016)

———————————


www.nidora.com/cz/

Důvod zveřejnění: Na stránkách chybí řádné informace o možnosti a způsobu uplatnění reklamace. Chybí také řádná informace o právu na odstoupení od smlouvy. Přestože stránky jsou v českém jazyce a ceny uvedeny v českých korunách, jediná adresa podle informací přímo na stránkách je na společnost Global Diet Solutions LLC se sídlem v USA.

(28. 12. 2015)

———————————


www.never-grey-cz.com

Důvod zveřejnění: Provozovatel těchto webových stránek v českém jazyce, kde jsou prodávány výrobky za ceny v Kč, je společnost REACTIVATION PERIOD, která sídlí v USA (zjištěno pouze z databáze Whois), chybí jakékoliv identifikační a kontaktní údaje, žádné obchodní podmínky.

(30. 10. 2015)

———————————


www.valgomed.com

Důvod zveřejnění: Uváděný provozovatel Valgomed LLC sídlí v USA, odstoupení od smlouvy je v obchodních podmínkách upraveno v rozporu se zákonem, zcela chybí informace o možnostech uplatnění reklamace.

(30. 10. 2015)

———————————


www.giga-shop.com

Důvod zveřejnění: Internetové stránky jsou v českém jazyce (jde zjevně o strojový překlad), ceny jsou uvedeny v českých korunách, provozovatelem je však společnost Giga FX Limited se sídlem na Seychelách. Obchodní podmínky jsou pouze v anglickém jazyce, chybí jasné identifikační a kontaktní údaje společnosti. V případě zakoupení mobilního telefonu je zde uvedeno, že nemá označení CE a jakýkoliv nákup je na vlastní nebezpečí.

(30. 10. 2015)