ZAČNOU SE BÁT I NAŠÍ OBČANÉ ?? Do Německa se vrátilo 200 bojovníků Islámského státu !!

25.02.2015 13:27

U zhruba 70 navrátilců existuje podezření, že budou v rodné zemi páchat teror. Uhlídat je ale není možné.

Ilustrační foto.

Berlín- Do Německa se z Islámského státu vrátily až dvě stovky radikálů.

Při příležitosti evropského policejního kongresu v Berlíně to konstatoval předseda Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV) Hans-Georg Maassen.

Islamisté stvořili peklo na zemi. Jmenuje se Rakka

Popravy bez soudu přímo na ulici, mučení, nucené darování krve, povinné sňatky a především život v neustálém děsu z tlup po zuby ozbrojených fanatiků.

číst dále

Celkem se do bojů na Blízkém východě v řadách IS podle něj zapojilo asi 600 převážně mladých Němců.

U zhruba 70 ze zaznamenaných navrátilců existuje podle Maassena podezření, že během pobytu ve válečné oblasti spáchali závažné trestné činy. Důkazy ale prý nejsou německé úřady schopny shromáždit. Stejně komplikovaný je prý i dohled nad podezřelými. "Nepřetržité sledování je sotva možné," uvedl Maassen.

70 německých fanatiků je po smrti, většina se odpálila

Z 600 islamistů, kteří do Sýrie a Iráků z Německa odešli, je prý zhruba 70 už po smrti. Přinejmenším deset údajně spáchalo sebevražedný atentát.

Ještě v polovině ledna odhadovalo německé ministerstvo vnitra počet bojovníků IS, kteří se vrátili zpět do země, na zhruba 150 až 180.

Německá tajná služba se obává, že bojovníci IS budou po návratu do vlasti provádět teroristické útoky, případně radikalizovat další muslimy.

V lednu zveřejnil IS video, na němž vyzval "osamělé vlky", aby páchali na Západě atentáty.

Do bojů v Sýrii a Iráku se v řadách IS zapojilo podle odhadů amerických tajných služeb kolem 20 000 cizinců z 90 zemí světa. Asi 3400 z nich pochází prý ze západních zemí.

 

https://zpravy.aktualne.cz/islamismus/l~i:keyword:6172/