Čeladenské Lukšoviny

05.04.2013 19:40

                       

Jak jsme byli svědky  na veřejném zasedání  obecního úřadu dne 28.3.2013,

byl schválen zastupitelstvem územní plán obce a nová výstavba bytů za

za hřbitovním plotem ( Čeladná dobrá adresa ) s výhledem  na krásný hřbitov ,

i přes výhrady občanů Čeladné. Další zábor zemědělské půdy. Pán starosta má ,ale asi krátkou paměť !

Lukša: Hrozí další úbytek zemědělské půdy !

 

 

 

9.11.2011

Pozměňovací návrh k zákonu o podporovaných zdrojích energie, který by přinesl osvobození od odvodů za vynětí z půdního fondu pro některé stavby, by v případě schválení znamenal pohromu a další výrazné snižování rozlohy zemědělské půdy. Zrušení odvodu v případě nutných dopravních staveb je vzhledem k jejich rozloze ještě akceptovatelné, v případě průmyslových areálů by však přinesl nevratné škody. Jsem proto rád, že se mi podařilo přesvědčit kolegy, aby tento pozměňovací návrh neprošel.

Zemědělská půda představuje strategickou surovinu, u které musí existovat určitá míra ochrany a regulace. Vláda se k tomu zavázala v programovém prohlášení. I když v současnosti nehrozí České republice nedostatek potravin a jejich ceny dramaticky nerostou, v budoucnosti může dojít ke změnám. Rychlý růst světové populace a zvyšující se poptávka po potravinách může způsobit prudké zvýšení jejich cen a snižování jejich dostupnosti. Na tato rizika nebudeme moci zareagovat, pokud bude v České republice pokračovat úbytek orné půdy v průměru o 15 hektarů denně a my bychom jej ještě podporovali osvobozením od odvodů.

Rozumím, že vyšší odvod zvyšuje náklady developerů a jiných investorů. Nicméně je třeba poukázat, že v České republice existuje celá řada nevyužitých areálů, tzv. brownfieldů, kde lze realizovat investici, aniž by muselo docházet k úbytku zemědělské půdy. Diskutujme o jiných řešeních, např. určeme vyšší procento odvodu obcím, které pak budou moci investorům ulevit třeba prostřednictvím daně z nemovitosti.

                            

 

Pavol Lukša
předseda Zemědělského výboru PS PČR

 

 

Velice pěkný je pohled na bývalý Žarovec,který se začal stavět,ale dokončení je v nedohlednu. (Čeladná dobrá adresa )

Jistě by nikdo nic nenamítal,aby byly na hřbitovním plotem rodinné domky a né  nevzhledné  „krabice“,ale  zato budou mít  obyvatelé těchto bytů výhled na poslední svoji  adresu !  (Ještě nejsou prodány stávající byty, a už se začnou stavět další. Zajímalo by mně, kolik stálých  občanů bydlí v těchto bytech.Myslím si,jestli polovina tak to je asi moc. Kdo si může  v dnešní době dovolit koupit byt za několik milionů. Takže pro koho asi ?


Více  

 

  

Je vcelku neuvěřitelné jakou mají někteří politici drzost a myslí si, že všichni lidé prodělali lobotomii a zapomněli na to, co se za jejich minulá volební období stalo a jakým způsobem "hospodařili" s penězi daňových poplatníků. Jak se zdá tak jedním z těchto " zástupců lidu", který chce ve volbách opět ke korytu, je také všemi mastmi mazaný, nezkorumpovaný a nezkorumpovatelný kandidát uměle vytvořené politické entity TOP 09, která tuto republiku ničí a drancuje naprosto zrůdnou politikou, sám velký Robin Hood z Čeladné  Pavol Lukša.

Opět sešel ze svých nebeských výšin a chce nás oblažit svým vůdcovstvím, ze kterého se jen tak brzy nevzpamatujeme.

Jak říkala má moudrá babička: vypustit psy a šáhnout po holi. Pokud se má totiž něco změnit k lepšímu, nesmíme tyto existence pustit nikam.

Náměstí vypadá městský, ač obec nemá ani dva a půl tisíce obyvatel. Nejsou tam chalupy a hospoda, ale čtyřhvězdičkový hotel s bazénem a bytové domy s obchody a kavárnami. Dále pak obecní úřad s lékárnou a ordinacemi lékařů, jež svítí novotou.

Kde býval kravín, je obrovský golfový areál s jízdárnou. Vstup na zelené hřiště otevírají dvě velké sochy lvů. Kolem hotely, vedle ovcí se pasou i lamy.

A každou neděli ho také lidé vidí, jak vyráží se ženou a třemi dětmi do kostela.

Pavol Lukša, citace: Takže my jsme měli jednání na čínském velvyslanectví s paní radou Yan Yuqing a omlouvám se za tu vyslovení toho jména, kdybych to zkomolil, snad se nebude zlobit, a minulý týden ve čtvrtek tady byla firma HUAWEI, která nám jasně deklarovala prostě zájem čínských investorů prostě o naše území.

Pavol Lukša
Statistika hlasování v Parlamentu ČR:

 

Hlasoval

3650 krát

( 75.5% ).

z toho

  ANO

2357 krát

( 48.6% ).

  NE

983 krát

( 20.3% ).

  Zdržel se

310 krát

( 6.4% ).


Omluven

406 krát

( 8.4% ).

Nepřihlášen

777 krát

( 16.1% ).